Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet ilyenkor tenni valamit?...

Lehet ilyenkor tenni valamit? Termékbemutatós vásárlás.

Figyelt kérdés

Öreganyámat behúzták 500 000 Ft (végül 1 050 000 Ft) nyeremény ígéretével.

Egy termékbemutatós vásárláskor rásóztak egy csomó terméket -amiket persze magától sosem vett volna meg-, amikre horror árakat mondtak és felajánlottak úgy 75% kedvezményt, így ültetve belé a gondolatot, hogy milyen baromi jól járt.

A vásárolt tárgyak tényleges piaci ára -gondolom mondanom sem kell- kilométerekre elmarad az általuk állítottól, a "kedvezményekkel" kb a piaci ár + haszon értékét kérték.

Úgy tudom, a forgalmazónak igazolnia kell, hogy nem fiktív ár volt az, amiből a kedvezményt adta. Erősen kétlem, hogy ezt tudná igazolni...

Tudom, persze, a Mama a hülye -szerintem már ő is tudja-, csak ennek akkor is erősen átverés-szaga van.


Köszi :)


2013. febr. 27. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Létezik vásárlástól való elállás. Remélem kapott nyugtát, 3-8 napon belül annak fejében vissza kell vegyék. Más út nagyon nincs, lévén szabad árképzéssel dolgozik mindenki.
2013. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez a következő opció...

A szabad árképzés is oké -nyilván-, de ez itt árengedménynek van beállítva, amire ezt találtam:


"A legtipikusabb eset, amikor az áru árára, lényeges tulajdonságára (pl. összetételére, használatára, az egészségre és a környezetre gyakorolt hatására, kezelésére, eredetére, származási helyére, beszerzési forrására vagy módjára) vonatkozóan nyújt a vállalkozás hamis közlést. Ez megvalósulhat valótlan tény állításával vagy valós tény megtévesztésre alkalmas módon való állításával, vagyis mindkét esetben aktív félrevezető magatartással."


"Különösen előnyös vásárlás hamis látszatának keltése valós tartalom nélkül szintén tiltott és szankcionálandó. Tipikus példa erre az az eset, amikor a vállalkozó úgy tünteti fel az árleszállítást, mintha korábban ténylegesen magasabb árért árulta volna a termékét."

2013. febr. 27. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Már kézbesítették a terméket? A szállítást követően 8 napos elállási jogod van.

17/1999. (II. 5.) Korm. Rendelet a távollevôk között kötött szerzôdésekrôl,

213/2008. (VIII. 29.) Korm. Rendelet az üzleten kívül fogyasztóval kötött

szerzôdésekrôl


Írni kell az ügyfélszolgálatra emailt, vagy levelet.


Ha még nem telt le, vagy nem szállították le, akkor álljatok el az ügylettől.


Ha mégis, de erről nem tájékoztatnak sehol akkor viszont ez 90 napra érvényes.


"A fogyasztó a szerzôdéstôl nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat.

Fontos, hogy nem 8 napot említ a jogszabály, hanem 8 munkanapot, tehát a

hétvégét, ünnepnapokat nem kell számításba venni.

Az elállási jogát termék értékesítésére irányuló szerzôdés esetében a termék

kézhezvételének napjától, ha eddig az idôpontig nem kapta meg az írásbeli

tájékoztatást, akkor ennek kézhezvételétôl számított nyolc munkanap elteltéig,

legfeljebb azonban a termék kézhezvételének napjától számított három hónap

elteltéig gyakorolhatja a fogyasztó."


[link]


Nem régiben volt egy hölgy, neki az előleg bent ragadt a buszos kirándulásos cégnél, de legalább 150 ezerrel bentebb van,mintha átvette volna az egyébként pár ezer forintos terméket.

2013. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megbeszélem vele, köszi a segítséget.

Csak valahogy az igazságérzetemet piszkálja a dolog...

Lelkiismeretfurdalás nélkül megvezetik az öregeket.

2013. febr. 27. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Vellkáminrílvörd!
2013. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én járok ilyen termékbemutatóta persze szeretnék megdumálni az emberek agyát én ha elunom szépen bedugom a fülem és hallgatóm a zenét de nemdölök be ezeknek meg nemhagyom magam megdumálni leszarom öket. azért megyek el kapjak ajándékot meg ma voltunk ausztriába a csokigyárba egykis kikapcsolodásért megyek el de ha szegény mama aláírt nekik szerintem nemsok mindent tehetsz. És mit soztakrá

EDÉNY

PAPLAN, PÁRNA garnitura a sablon dúma ahova én járok.

2013. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
rettentő naívak a nyugdíjjasok, őket mindig rábeszélik valami háromszoros áron kínált marhaságra. ezért járnak nyugdíjjasok a buszos kirándulásokra. fiatalok nemigen járnak, mert nem akarják magukat átveretni. szélhámosok ezek a termékbemutatósok mind egytől-egyig.
2014. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!