Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lenne olyan munka, amit...

Lenne olyan munka, amit semmiképp nem vállalnál el? Ha igen, mi az oka?

Figyelt kérdés
Pl. lealacsonyító, túl messze van, fizikailag megterhelő, kevés jövedelmet ad, nem elégít ki szellemileg stb.
2009. szept. 11. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utcai Wc pucolás.A gyomrom nem bírná...
2009. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék qrva, mert erkölcsileg elfogadhatatlan számomra. Multi Level Marketing-gel sem foglalkoznék, ez is elfogadhatatlan számomra erkölcsileg (az ember ne verje át a barátait).

Nem szívesen lennék "házaló" sem. (Az MLM és eközt van egy kis átfedés.)

2009. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem árulnám pénzért a testemet.

Nem bírok nagy súlyokat emelni, tehát amiben ezt kellene, egy súlyhatár után számomra lehetetlen.

Pici koromtól van egy kézremegésem, így az orvosi szakma is kilőve (nem tudnék vért venni vagy beadni egy injekciót emiatt).

Telemarketing, van benne tapasztalatom, pont ezért, egyszerűen ezt nem nekem találták ki.

Pedagógus és bármiféle közalkalmazott Magyarországon, egyszerűen hiába szép szakmák, ha valakiben van hivatástudat, de az a fizetés nevetségesen megalázó azért a rengeteg és sokszor idegölő munkáért, még pszichológusra se lenne elég annak, akinek tönkremennek az idegei a munka miatt.

2009. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

És ha családod lenne már, akkor elvállalnál olyat, ami nem a végzettségednek megfelelő, ha nem kapsz mást?

Pl. lennél-e postás mérnöki diplomával vagy takarító tanárként?

Meddig lehet csinálni?

2009. szept. 11. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most se a szakmámban dolgozom. De ez nem azt jelenti, hogy olyant végzek, amit utálok.
2009. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle alkalmazott nem lennék. Nem szeretem, ha mások osztják be az időmet.
2009. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket soha, inkább koplalnék: [link]
2009. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
második voltam. Persze, az nem lenne gond, ha nem a szakmámban dolgoznék. Mérnöki diplomával is lennék villamosvezető, ha úgy esik. Vagy mosogató. Volt egy idő, amikor komolyan gondolkodtam azon, hogy otthagyom a munkahelyem bármiért, még a McDonald's is eszembe jutott. Azóta már más munkahelyem van, bár az is a "szakmámban" sikerült.
2009. szept. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elmennék takarítónak is akár, ha a gyermekemről és az ő jólétéről lenne szó. Pedig diplomás közgazdász vagyok és több nyelven beszélek. Szerintem semmilyen munka nem lealacsonyító csak az, ha valaki hagyja éhezni a családját, mert nem tetszik neki a felkínált munka. Én ugyanúgy tisztelek egy takarítónőt vagy egy szemétszállítót, mint egy vezérigazgatót. Amit viszont semmiképpen nem csinálnék, az a testem árulása vagy az MLM-munka. Szerintem ha az ember családjának a megélhetése forog kockán, akkor nem lehet szempont, hogy nem elégít ki szellemileg a munka vagy fizikailag megterhelő. Nyilván addig is kutatnék más állás után, amíg takarítok, de én elvállalnék egy ilyen munkát is például, ha arról lenne szó.
2009. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!