Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlásnál az eladó...

Lakásvásárlásnál az eladó akadályozhat minket a hitelfelvételben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy lakás adásvételi szerződés. Mikor ezt megírtuk még nem tudtuk melyik banktól szeretnénk hitelt felvenni.

Azóta megvan a kiválasztott bank, viszont kérnek a hitelhet ez szerződésmódosítást, miszerint az utolsó részletet a bank fizeti az eladó számlaszámára, stb... igazából csak formalitás.


Az eladóink viszont nem hajlandóak aláírni, mert most jöttek rá, hogy amint aláírják, a bank 2 héten belül fizet nekik, így a lakás a mi tulajdonunkba kerül.


Ez minek minősül ilyenkor? Ezzel akadályozzák a vásárlásunkat?

Mi már foglalóztunk, fizetni szeretnénk, de ha nem írják alá, akadályoznak bennünket...akkor most ők elállnak a szerződéstől?

Mit tehetünk ilyenkor?



2013. márc. 7. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha a foglaló le volt papírozva, gondolom le volt, akkor dupláját kell, hogy kifizessék nektek elállás esetén.
2013. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha miattuk bukik a dolog, akkor a foglaló dupláját kell visszafizetniük.
2013. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de vajon jogilag is akadályoztatásnak minősül ez?
2013. márc. 8. 00:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mi van a szerződésben, amit írtatok!


Ha az, hogy átvételkor fizettek akkor nem számít annak és lehet direkt erre játszik az eladó, hogy lenyelje a foglalót.


Ha a szerződésben van fizetési határidő, amibe a banki utalás bele fér akkor igen, annak számít.


adás-vételnél úgyis kell, hogy legyen ügyvédetek, mutasd meg neki a szerződést és kérdezz rá.

2013. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szerződésben az van, hogy a teljes kifizetéssel egyidőben történik a birtokbavétel, de legkésőbb május 31.
2013. márc. 8. 08:12
 6/11 anonim ***** válasza:

ÉN szerintem ez annyit jelent, hogy az eladónak nem köteles aláírni az adás-vételi olyan feltétellel, hogy 2 hét múlva fizeti ki a bank.


De én nem vagyok jogász, mondom, kérdezd meg az ügyvédet, úgyis kell ügyvéd az adás-vételhez.

2013. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem köteles aláírni, pontosan azért, mert a szerződésben ilyen esetben ajánlatos kitérni arra, hogy a lakás megvásárlása részben hitel folyósítással történik, amelyet az eladó tudomásul vesz, és nem "gördít" akadályt elé. Tehát záros határidőn belül, a hitelbírálat miatt tovább tarthat a dolog.


Mikor én vettem a lakást munkáltatói hitellel, azt is bele kellett írni, hogy milyen összeget akarok ezzel teljesíteni, mikorra várható ennek véglegesítése, és ezt a vevő tudomásul veszi, ennek elősegítésére adott esetben közreműködik.

2013. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy én nem értem, de az a gondjuk, hogy túl gyorsan kell birtokba adni a lakást?
2013. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tisztességgel megfizetted azt az ügyvédet, aki a szerződést készítette. Remélhetőleg ennek megfelelően tisztességes foglaló szerződést írt.

Szerintem tőle kell megkérdezned és nem itt, akik sem szerződést nem láttuk, sem a körülményeket nem ismerjük.

Remélem a te ügyvéded volt és nem az ingatlanközvetítőé:-)

Ha az ügyvéded elszúrt valamit, akkor ezen másik ügyvéd csak a legritkább esetben tud segíteni. Laikusok meg egyáltalán nem.

2013. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd, sajnos az ingatlanos "embere".

Ettől függetlenül rendes, korrektnek tűnik, de nem tudok kinek ad igazat, természetesen felhívom majd.


Igen, az a gond, hogy túl hamar fizet a bank. Felajánlottuk, hogy ha elmennek albérletbe arra az időre, amíg nem kapnak kulcsot a másik lakáshoz, akkor kifizetjük nekik a felét.. Nem akarják..

2013. márc. 8. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!