Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes-e úgy küldeni egy...

Érdemes-e úgy küldeni egy csomagot hogy a vevő úgy kérte hogy ajánlottan küldjem és majd ő átutalással fizet?

Figyelt kérdés
Árulok a Vaterán pár dolgot és 2 vevő azt kérte hogy küldjem el nekik ajánlottan és majd ők átutalással fizetnek de én nem bízok annyira az emberekbe hogy ilyet csináljak mert azért nem 1 ft-os dolgokról van szó.

2013. márc. 9. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd fizet? :D


Vagy előre fizet átutalással, vagy utánvétellel. De olyanba ne menj bele, hogy "majd fizet" ...

2013. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igazából az egyik már hétfőn reggel küldené a pénzt mielőtt elküldöm de a másik mást akar
2013. márc. 9. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Abba ne menj bele, hogy postázás után fizessenek.

Csak előreutalással, vagy utánvéttel, ( az átvételkor fizetnek a postásnak, neked pedig kihozza a posta a pénzt)

de még ez is rizikós, mert ha nem veszi át buktad a postaköltséget.

Én postázás utánni fizetésbe soha nem mennék bele( valószínüleg sosem látnál pénzt belőle, sajnos ilyenek az emberek :/

2013. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre utalják, még mielőtt elküldöd postán, akkor teljesen rendben van, ez a megszokott eljárás.


Viszont úgy ne küldj semmit, hogy "persze, majd kifizetem", meg hasonlók. Tehát ha azt állítja, hogy majd utólag elutalja, abba ne menj bele, mert sok az ilyen csaló.

Maximum utánvéttel küldjed, de ez is kellemetlen lehet, ha nem veszik át.

2013. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat vásároltam és el is adtam pár cuccot a vaterán meg a teszveszen, MINDIG az volt, hogy a vevő átutalta a megadott számlaszámra a pénzt, majd az eladó a lehető leghamarabb feladta postán. Olyan nincs, hogy küldd a terméket, majd ő meg átutalja. Ha nem bízik benned, te miért bíznál meg benne?
2013. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyi... meg is írtam nekik hogy ez a helyzet
2013. márc. 9. 13:25
 7/8 anonim válasza:
59%

Hozzáállás kérdése. Pl új bankkártya hitelesítése miatt

paypal nem tudtam fizetni jópár napig. Eladót megkértem,

hogy tartaná-e 1 hétig. Belement. Pár nap múlva kifizet-

tem, és küldte a csomagot.

Szerintem simán mondhatná a vevő, ha épp pénzproblémája

akad, hogy tartanád-e. Ha komoly a dolog, szerintem ebbe

simán belemennél, viszont úgy elküldeni valamit, hogy

"majd fizet..." soha ne tedd.

2013. márc. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nem érdemes bízni a "majd fizetek"-ben!

Farsangkor gondoltam rendes leszek és előre elküldöm a terméket,hogy odaérjen időben. Sajnos a vevő azóta elfelejtkezett rólam és a pénzemről,pedig nem egy levelet írtam neki azóta. :D

2013. márc. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!