Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok tartós beteg...

Gyesen vagyok tartós beteg gyerekkel. Ha Ausztriában elkezdek dolgozni és kint lesz az ideiglenes lakcímem, akkor elveszik az itthoni juttatás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:

"Az a koser, ha elveszik a tamogatast toled, es az uj orszagban megigenyled. Igy tiszta."


Így van! RESPEKT.


Kimész dolgozni ott adózol, oda termeled a javakat itt meg tartod a markod. Nem. Ez nem megy.

2013. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Igen, itthon le kell mondani a Gyest, családit, és kint kell megigényelni!

Ha itthon nem mondod le, vissza fizettetik kamatostúl!

2013. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Bár a kellemtelen megjegyzéseket megköszönöm ha kerülitek. Ez csak egy kérdés. Rengeteget adóztam itthon. Most nem találok munkát a tartós betegség miatt. És adó ide vagy oda, azt kapom, amit más munka nélkül is megkap. Mert ugye alanyi jogon jár. De dolgozni nem vesznek vissza. Magyar állampolgárt vagyok, állandó magyar lakcímmel. Találtam olyan munkát külföldön, ahol elfogadják ezt az állapotot, és tudok a tartsó beteg mellett dolgozni és őt is ellátni. Viszont 3 hetente hazajövünk. Tehát nem disszidálunk. Itt is leszünk és ott is. Hisz itt a terápia, itt az orvos. Viszont ott adnak lehetőséget dolgozni, hogy tudjuk tartani a terápiát! Ezért is furcsa hogy nekem itthon le kell mondani mindenről, amit a gyerekem kap. Mert az emelt családit ő kapja!!! Nem én..csak az én számlámra jön! ezért is kicsit bonyolult a dolog. Itthon maradunk, csak 50 km-re dolgozok majd a határtól csak ugye nem magyar cégnél. Ott a semmire hogy igényelnék a gyerekemre bármit is?? Vagy ez így működik, már csak mert nekem olyan hihetetlen, de attól még lehet így van!

Egyébként nem a tartós beteget nevelők gyese és emelt családija viszi el a fizetésetek adóját! Azt megteszik a politikusok;mielőtt nekem esne bárki :(

2013. márc. 12. 20:25
 4/9 A kérdező kommentje:

Most azt látom, ha 3 hónapnál tovább életvitelszerűen külföldön tartózkodunk akkor kell itthon bejelenteni. Gondolom akkor szüntetik meg.

Ki tud nekem ebben pontosan biztosat segíteni és esetleg abban, hogy külföldön hova forduljak további felvilágosításért?

2013. márc. 12. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mert ugye alanyi jogon jár."


A probléma itt kezdődik. A te szomorú esetedtől függetlenül is.

2013. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De ugye nem ez volt a kérdés!! ( A probléma ott kezdődik hogy az európai átlaghoz képest többszörös a politikusaink száma és irreálisan hatalmas fizetést és egyéb juttatásokat vesznek fel, másrészről hiába vagyok érintett már a legkevésbé sem érdekel, hogy kinek mi jár alanyi jogon, hogy akár 10-et szülnek a semmire, mert ez elenyésző a nagyokhoz képest)

De nem politikai kérdést tettem fel, nem gazdasági gondokat akarok megbeszélni, hanem a saját dolgaimat szeretném rendbehozni ezáltal érdeklődök, hátha valaki tapasztalatból tud beszélni, és senkit nem akarok bántani, pocskondiázni, pláne nem hibáztatni!

2013. márc. 12. 20:42
 7/9 A kérdező kommentje:

"itt meg tartod a markod"


Azt hiszem kedves válaszoló nekem nem ez volt a stílusom. A tartom a markom mögött nagyon nem tudod mi van, bár lehet tartom a markom a durván 36 ezer forintért, miközben a gyerekem gyógyszerei havi szinten 59 ezer forint. Terápia+20ezer forint. Hiába fizettem be az elmúlt 20 évben az átlaghoz képest magasabb adót, odaveszett. Hiába fizettem a tb-t és fizetem most is, mindenkinek tejelhetek. Hát így védd az államot a másikba meg taposs bele, mert "tartja a markát", hogy a gyerekéből lehessen felnőtt ember.

Először érdeklődj és utána bántsd meg a másikat! Vagy inkább nem kell megszólalni sem. Én is hőböröghetnék, mindenünket felélt az állam, az orvostudomány és a gyógyszeripar. Csak mert a gyerekemet fel szeretném nevelni. De lehetőséget nem adnak, csak arra, hogy fizessek mindenkinek-sokat.Munkát meg nem adnak. Szó szerint elzavarnak innen.

2013. márc. 12. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:

" képest többszörös a politikusaink száma és irreálisan hatalmas fizetést és egyéb juttatásokat vesznek fel, "


Figyi. Van - hasamra ütök - 2000 politikusunk. De az gazi mézesbödön közelében legyen 500.

Markát tartó ingyenélő meg 2 millió.


Jó ideológia az, hogy a politikusok lopnak és ezért állunk itt. Ennél jóval nagyobb tételek is folynak el az ilyen ingyenélőkre. Nem rád de millió ember van aki életében nem dolgozott, de már százezreket-milliókat vesz ki a rendszerből...


Namindegy. Menj tüntetni te is.

2013. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hova tűntek a válaszok? Az elsőé is meg az enyém is???
2013. márc. 12. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!