Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S! Ez átverés lehet? Ha...

S. O. S! Ez átverés lehet? Ha én adok el valamit és előre utalok, attól még átverhetnek?

Figyelt kérdés

Egy iPodot árulok, és kaptam egy angol nyelvű emailt, hogy megvenné, megvan-e még, és küldjek képeket. Küldtem neki, és aztmondta megveszi, utalja a pénzt, adjam meg az adatokat. Ez ilyen pénzmosásos csalás lehet?

Bemásolom az emailt:


Fredson James a neve:


"--

hello seller do you still have this item available for sale ?"


Válaszoltam neki, hogy: "Yes."

Ezután ezt küldte:


"Thanks for getting back to me ...

Am from UK and am buying this item for my Daughter studying in Nigeria as a birthday gift present

and I want you to get back to me with total cost and the shipment fees via (EMS POST )

you can as well send me more pictures of it..


Regards"


Küldtem neki képeket, és ezt a választ kaptam:


"Thanks for the pictures...

Here is the bank information needed for the payment to be made ..


Bank Information

Account Holder Name;

Bank Name :

Account Number:

Bic:

total cost + shipping fees to my Daughter in Nigeria.. (ems post)


I wait.."


Ezzel engem átverhet? Utalja nekem a pénzt... De akkor is kicsit furcsa ez a nigériai angol emberke pont tőlem akar venni valamit. Lehet hogy csak valami pénzmosásos gyanút akar rámterelni? Vagy a banki adataimra fáj a foga?


Előre is köszi!



2013. márc. 16. 19:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* előre utalNAK
2013. márc. 16. 19:38
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarul hirdetsz és angolul válaszolnak, az már tuti átverés. Ráadásul az illető Nigériába kérné (ennél tipikusabb nigériai csalás nem is lehetne).


Felejtsd el, ne is válaszolj neki!

2013. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

keress rá: nigériai csalás

nehogy utalj bármit is!

2013. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Átverés.


Legjobb esetben megpróbálja elérni, hogy add fel postán még mielőtt a pénz a kezedben, vagy a számládon lenne.


A következő egy-két levélváltás után majd küld egy banki igazolásnak látszó hamis dokumentumot, hogy az xy banknál letétbe van helyezve a pénz, és amint elküldted az árut postán, a bank indítja is a lóvét.


Na persze...


Ezekre választ is tilos küldeni, nemhogy a banki adataimat.


Google-ben keress rá a nigéria átverés szavakra, százával találsz ilyen történeteket.

2013. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nézd, ha megérkezett a pénz a számládra, megnézted, rajta van, fel is tudtad venni, akkor elküldheted. Persze pl. ne bízz az értesítő emailben, mert a feladtót lehet hamisítani. Te ne küld se neki, se a lányának pénzt előre! Ha a sms-értesítést kapsz, abban se bízz, hiszen ha pl. facebookról valahogy kiderítette a mobilszámodat, akkor hamisan is küldhette az sms-t. Szóval gondold át ezeket, és ha a számládon egyértelműen megjelent a pénz, nyugodtan küldheted. Ha csalás, akkor egyszerűen nem fog megérkezni a pénz.
2013. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Eh, tévedtem. Az, hogy megérkezett a pénz, kevés, mert hamis csekkel fizetnek, így elvileg megkapod a pénzt, és az, hogy a csekk hamis, csak pár nap múlva derül ki. Ekkor zárolják a számládat stb. stb. Tényleg nézz utána.
2013. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 16. 20:32
 8/18 A kérdező kommentje:
tudtok valami frappáns választ?
2013. márc. 16. 20:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Sorry mate,

A friend of mine from Nigeria just bought it for his dughter living in London. What a small world it is :-)

2013. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
:DD
2013. márc. 16. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!