Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik ilyen szerződés vagy...

Létezik ilyen szerződés vagy lehetőség?

Figyelt kérdés

Jelenleg albèrletben vagyunk egy lakásban aminek tulajdonkèppen a hiteltörlesztõjèt mi fizetjük mert annyi a lakbèr. A kèrdèsem az lenne hogy lètezik e olyan szerzõdès amivel átvállalom a hitelt ès a lakás tulajdona is az enyèm lesz?

Ha igen akkor mennyit kellene fizetnem a tulajnak, amennyit már eddig kifizetett a lakàsèrt?



2013. ápr. 13. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet oldani, de ehhez mar mindenkeppen szuksegetek lesz egy ugyvedre, ha nem akarjatok, hogy atverjen a tulaj.


Az, hogy neki mennyiert erne meg atadni a lakast+hitelt, attol fugg, hogy mennyi van meg hatra a hitelbol, es mennyi jelenleg a lakas piaci erteke (mennyiert tudna masnak eladni). Lenyegtelen, hogy o mennyit fizetett eddig.

2013. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ingatlannál sztem nincs olyan, hogy hitelátvállalás. Mert mi van, ha a banknak nem vagy hitelképes? Akkor nem kapsz hitelt.

az, hogy mennyit kell fizetni a tulajnak, attól függ, hogy ő mit mond, mennyiért adja el a lakást, és attól is, hogy belemegy-e abba, hogy mondjuk amit x idő alatt már fizettetek, beleszámítson a vételárba.

De ez így elég necces dolog amúgy, úgyhogy mindenképpen egy ügyvéddel kell beszélni, plusz a bankkal. Mert ha nem kaphattok hitelt, akkor úszott a dolog. Legalábbis a legális út.

Olyat viszont már hallottam, hogy privát, ügyvéd, közjegyző előtt kötöttek szerződést arról, hogy x évnyi albérlet fizetés után a tulajdonjog átszáll a bérlőre. De ez szintén necces. Amúgy van hivatalos ingatlanlízing is, de ennek is elég komolyak a feltételei.

2013. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha a tulaj eladja a lakást akkor lènyegtelen hogy mit mond a bank mert eladta ès kèsz, nem? Azzal nem tud mit csinálni max átruházni a hitelt, legalábbis szerintem. Mondjuk lehet az is hogy saját szerzõdèsben benne van, hogy addig nem adható el, ezt nem tudom.
2013. ápr. 13. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:

"De ha a tulaj eladja a lakást akkor lènyegtelen hogy mit mond a bank mert eladta ès kèsz, nem? Azzal nem tud mit csinálni max átruházni a hitelt, legalábbis szerintem. Mondjuk lehet az is hogy saját szerzõdèsben benne van, hogy addig nem adható el, ezt nem tudom."


Hát ja. basszus keress egy ügyvédet... Nem ruházza át a hitelt, ha mondjuk nincs munkaviszonyod X éve, és nem kapsz Y fizetést, netán BAR listán vagy!

Nincs hitelátruházás, ha nem vagy hitelképes.


És igen, az adós a bank tudta nélkül nem adhatja el!

2013. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudod ez az oldal azèrt van hogy kèrdezzünk, ha nem tetszik ne járj fel ès keress egy indulatkezelõ csoportot. Használni fog. A normális válaszokat köszönöm.
2013. ápr. 14. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod, nehéz úgy higgadtnak maradni, ha a kedves kérdező nem érti meg a leírt választ elsőre.
2013. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!