Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Passzív nappalis hallgatóként...

Passzív nappalis hallgatóként mióta nem lehet diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés
Két éve még minden további nélkül engedték, mikor halasztottam, hogy diákmunkát vállaljak, most meg hirtelen közölték, hogy csak aktív jogviszonnyal lehet már csak vállalni. Mikor módosítottak törvényt?

2013. ápr. 17. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kb 2 éve, amit jogosnak is tartok.
2013. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem lehetett mivel passzív alatt nincs tanulói jogviszonyod, sőt még a Tb is magadnak kell fizetned minden hónapban.
2013. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallgatói jogviszony van passzív félév alatt is, igazolást is adnak róla, valamint TB is jár.
2013. ápr. 17. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is kb. 2 éve nem lehet. De én is úgy tudom, hogy passzív félév esetén is biztosítva van a TB. Legalábbis 3-4 éve mikor én halasztottam, akkor még úgy volt.

Egyébként szmély szerint jogos nartom, hogy passzív félévben nem lehet diákmunkázni, hiszen akkor nem tanulsz, mehetsz teljes munkaidőbe is dolgozni. Zavart is, mert sok munkáltató is rájátszott erre, hogy diákokat alkalmaztak teljes munkaidős állásra, gondolom mert anyagilag jobban megérte nekik.

2013. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Tényleg?

Jogosnak érzed?

És aki nem tud elmenni heti 20-40 órában diákmunkázni? Mert néztem hogy még a szórólapozáshoz is már "megkövetelik" a minimum 16 órát. Egy erősebb egyetemen ez nem megengedhető a hallgatónak.

És esetleg olyan anyagi helyzetben van, hogy még 1 kolit sem tud kifizetni? Az nem kaphat ilyen formában segítséget, hogy legalább passzív félév alatt tudjon picit többet keresni a diákmunka által?

Szép kis emberek vagytok, mondhatom.

2014. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, jogosnak tartom, hiába puffogsz itt!

Minden nézőpont kérdése. A rendes munkaidős állásokat "rendes" munkavállalóval töltsék fel, rengeteg sajnos a munkanélküli, nekik is meg kell élni valamiből, nem csak a diákoknak!

2014. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem kaphat ilyen formában segítséget, hogy legalább passzív félév alatt tudjon picit többet keresni a diákmunka által?



Passzív félév alatt menjen el normális munkahelyre. Mégis mi a fenéből eszik,él akkor ha kollira sem telik?

2014. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!