Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladható az örökségem?

Eladható az örökségem?

Figyelt kérdés
A növéreimmel örököltünk azt szeretném megtudni hogx eladható e az én részem. Az örökségem sajnos magába foglal 2 hiteles házat igy eladható a részem?
2013. ápr. 19. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag nem.


A hitel nem nagy gond, mert kértek a banktól egy zárást az eladás napján és a bank így ad x napot míg törlesztenetek kell. Ha a vevö is hitelt vesz fel, akkor is ugyan úgy megy, ez benne lesz az adásvételiben, az ügyvédek ezt már tudják. Vagy is a hitel nem gond.


DE egy fel ingatlanrészt nem fog senki megvenni. A másik pedig, hogy a testvérednek elövásárlási joga van.


Szóval egyezzetek meg a testvéreddel erröl, mert úgy azért egyszerübb lenne. Ha lakhatóak az ingatlanok, esetleg nagyon köletni sem kell rá, akkor mindenképen kiadnám, hosszútávon az éri meg.

2013. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Valaki átvenné a részemet pénzért. Egy x összegért. Ehez a testvéreimnek mi közeNem ugy van hogy az énr én részemmel azt csinálok amit akarok?
2013. ápr. 19. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Elővásárlási joga van - más köze nincs hozzá.
2013. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 19. 13:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne. Ha eladom akkor a testvéreimnek belekell egyezniük
2013. ápr. 19. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ha ők maguk nem akarják megvenni akkor nincs beleszólásuk, hogy te mit csinálsz a saját tulajdonoddal.
2013. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!