Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok jelenteni a...

Hogyan tudok jelenteni a hatóságoknak egy kamu (átverés) céget?

Figyelt kérdés

Találtam egy webshopot a neten, csak olyan sikercikkek árusításával foglalkozik amelyek igen népszerűek a vásárlók körében és mindenki hallott már róluk, nincs sok termékük, de ami van azt mindenki ismeri, mint például egy mai csúcskategóriás népszerű okos-telefon.


Ezek mellett az árak iszonyatosan alacsonyak, máshol 100e Ft-os terméket 30e Ft-ért kínálnak. (A termékek NEM használtak, és jár hozzájuk garancia)


Személyes átvételre nincs lehetőség (vajon miért is?), a terméket előre megnézni csak két hetente lehet a hét egyetlen egy napján. A legközelebbi időpont május 2.-ra van kiírva.


Írtam nekik egy emailt, amiben érdeklődve megkérdeztem, hogy mi az ok amiért ilyen olcsón tudják adni a termékeket, és az volt a válasz, hogy a cég profilváltáson megy keresztül, ezért van termékkisöprés.


Nem szoktam átolvasni az ÁSZF-et de ez nekem gyanúsnak tűnik:


Idézet az ÁSZFjükből:


"Üzemeltető fenntartja magának a jogot, hogy a hiányzó termékek helyett más kategóriaazonos terméket kézbesítsen, a megrendelttel megegyező áron, illetve amennyiben ez nem lehetséges, a rendelés módosítása végett felvegye Felhasználóval a kapcsolatot.


Ha a kapcsolatfelvétel sikertelen, Üzemeltető fenntartja magának a jogot, hogy a nem szállítható terméket törölje a megrendelésből."


Szóval, ha más nincs a megrendelt termék, küldenek egy kategória azonos terméket... mit jelentsen ez? Ki dönti el, hogy a kiküldött termék valóban azonos kategóriájú-e?

Jól értelmezem, hogy ebben a leírásban éppen azt ecsetelik, hogy fent tartják a jogot arra, hogy MÁS terméket küldenek ki mint amit rendeltem?


Most jön a legjobb... -> Az ÁSZF legalján oda van biggyesztve a következő információ:


Panaszkezelő hely


Budapest Főváros Kormányhivatal

Fogyasztóvédelmi Felügyelőség

Cím: 1052 Budapest, Városház u. 7.

Postacím: 1364 Budapest, Pf.: 144.

Telefonszám: +36 1 328 0185

Telefax: +36 1 411 0116

E-mail: fogyved_kmf_budapest@nfh.hu


Ezekkel csak az az egyetlen egy apró baki van, hogy a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség telefonszáma NEM EZ, a hivatalos honlapuk szerint, (aminek címe itt nincs is feltüntetve), valamint e-mailes kapcsolatfelvételre NINCS lehetőség a hivatalos honlap szerint, helyette ügyfélkapu van.


Minden terméknél fel van tüntetve, hogy ingyenesen szállítanak házhoz.


A cégnek nincs logója, nincsen semmi információ az ott dolgozókról, nincsenek képek a székházról, az oldalon nincsenek hírdetések.



Nem kívánom az oldal címét kiírni, mert félek hogy valaki elcsábul és elkölt pár százezer forintot a semmire.

Nagyon kamu szaga van. Hol tudom bejelenteni őket a hatóságoknak vagy ilyesmi? Az is nagyszerű lenne ha valaki cikket írna róluk, mondjuk az index.hu.

Ha valakit nagyon érdekel a cím, akkor átküldöm neki emailen, de nem szeretném a céget reklámozni.



#cég #átverés #kamu #kamum cég
2013. ápr. 21. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Kivancsiva tettel, kuldd privibe a cimet!
2013. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az NFH elérhetőségek valósak, innen lehet a copypaste:

[link]


Ettől persze még lehet átverés.

2013. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem valósak! Ellenőrizd a telefonszámot, különböző, valamint e-mail fiók nincs is.
2013. ápr. 21. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondd csak... Te megnézted amit linkeltem? Különös tekintettel a térkép alatti pár sort? Igaz, annyi megjegyzés ott van, hogy jelenleg technikai okokból nem érhető el a telefonszám.

De mondom: ettől még lehet átverés. És éppen az NFH-nál tehetsz bejelentést. De ha tudsz más elérhetőséget az NFH-hoz, akkor ott...

2013. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!