Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt jár szabadság?

Próbaidő alatt jár szabadság?

Figyelt kérdés
Május 2-3-ra kértem szabit már április elején. Most meg mivel sokan el akarnak menni szabira, nekem azt mondták, nem mehetek el, mert próbaidősök nem mehetnek szabira. Nekem viszont fontos lenne ez a 2 nap. Hogyan lehetne megjátszani, hogy ne kelljen táppénzre mennem?

2013. ápr. 25. 15:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Próbaidő miatt nem illik ki venni szabadságot. Ha kórházban leszel, még jóval a munkába állás előtt jelezni kellett volna hogy mi várható.
2013. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Engem tavaly októberben vettek fel fél éves próbaidővel, és kivettem a szabikat. Nekem a munkáltatóm mondta, hogy szépen osszam szét arra a 3 hónapra, mert nem annyira kellene átvinni a következő évre.
2013. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%
Ahol próbaidő alatt nem akarnak szabadságot adni, ott elég valószínű, hogy később sem fogsz tudni akkor menni, amikor akarsz, állandóan bele fognak szólni. Nálam ez egy munkahelynél kizáró tényező. Ha nem engednének el próbaidő alatt, már másnap nem mennék dolgozni. Lényegében a próbaidő alatt dőlnek el az erőviszonyok. Ha ilyenkor farkcsóváló kiskutyaként viselkedsz, egész ottléted alatt a cégtől fog függeni az életed. Ahol meg csak farkcsóváló kiskutyákat hajlandók hosszútávon alkalmazni, ott nem érdemes dolgozni.
2013. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

# 13/


De jó dolga van valakinek, hogy ilyen nagy mellénnyel tud válogatni a munkaadók között...

2013. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez érdekes hozzáállás. Próbaidő alatt pedig nem illik szabira menni, és nem is szokták kiadni. Persze vannak kivételek, indokolt esetek, de általában nem szokás. Ettől még nem lesz rossz egy munkahely, és az sem feltétlenül igaz, hogy akkor a későbbiekben problémát fog jelenteni.
2013. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
13. vagyok. Nem válogatok a munkahelyek között. Szabadfoglalkozású tolmács vagyok, eddig két cégnél dolgoztam alkalmazottként, mindkettőhöz hívtak, nem én akartam menni. Alapvetően nem szeretek beosztottként dolgozni, megszoktam a szabad életet, de megfelelő feltételekkel (nem elsősorban a pénz) azért el tudnak csábítani.
2013. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, beszéltem az illetékessel, miután visszajött szabiról és úgy néz ki, hogy a 2 napból 1-et el tudunk intézni. :)
2013. ápr. 29. 21:43
 18/19 anonim válasza:
56%

Kedves 12-es!


Féléves próbaidő nincs! A törvény maximum három hónapot enged!!!

2013. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
59%
Bocs, tévedtem. A kollektív szerződést figyelmen kívül hagytam. :)
2013. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!