Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekis diákmunkáról tapasztalat...

Mekis diákmunkáról tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Jövő hétvégén állok be. Igazából valahol tök lelkes vagyok, a tavalyi nyarat végiguntam, úgyhogy nagyon örülök, hogy idén találtam egy diákmelót aránylag jó órabérrel és rugalmas időbeosztással, és fel is vettek. Viszont akárkinek mondtam eddig, nem az volt a válasz, hogy "de jó neked, legalább lesz egy kis pénzed", hanem az, hogy meg fogok ott dögleni. Meg ha lehet, akkor ne oda menjek.. Mire mondtam, hogy már fixáltam mindent, csak lesajnáló pillantásokat kaptam. Nem hinném, hogy annyira gáz lenne, és szerintem ha látszik rajtam hogy nem csak azért mentem hogy tegyem a semmit a pénzért, akkor nem is fognak szívatni (mint azt sokan állították). Persze semmilyen munka nem egy leányálom, és valószínűleg rohadt álmos leszek minden munkanap végén, de ez ezzel jár..ha meg tényleg olyan f.s, kilépek. Szerintetek? Őszinte válaszokat légyszi:) 17/L

2013. ápr. 26. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem dolgoztam mekiben soha, de voltak ismerőseim, akik igen.

A mekis munka lesajnálása "kötelező", ne vedd fel.

Amit láttam és hallottam: eleinte tényleg nem leányálom a dolog, első pár hónapban csak az alja munka jut szinte. Viszont ha a mekizést komolyan gondolod, hosszú távon, akkor elég jó ugródeszka. Ha túléled az elejét, akkor utána már jó lesz. Ismerősöm (volt osztálytársam) 10. osztályban kezdett el náluk dolgozni. (Nem csak szünetben, hanem folyamatosan.) Első pár hónapban tele volt vízhólyaggal mindkét keze, meg persze kapta a "és smartkártyád van?" köszönést. Viszont komolyan gondolta a dolgot. Érettségivel párhuzamosan tanult a boltvezetői vizsgára, és az érettségiosztásra már mint boltvezető-helyettes jött el.


Szóval eleinte nem lesz vicces, viszont azért nem fogsz megdögleni, viszonylag kevés hullát szállítanak el a mekikből. (bár lehet, hogy belőlük lesz a 250 ft-os sajtburi, de ez más tészta :))

2013. ápr. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük. Ez ilyen rögeszmévé vált már az emberekben, hogy a mekiben dolgozni szar, kitapossák a beled, ez a legalja, meg egyebek. Aztán lehet nem is tudnak róla semmit, csak ez ilyen általános felfogás. Egyébként szégyellhetnék magukat, hogy így el akarják venni a kedved.

Anno jópár ávvel ezelőtt, mikor én kerestem diákmunkát még azért nagyobb volt a választék mint most, (mert már a diákoknak sem olyan könnyű munkát találniuk, még mekiben sem), nézegettem rengeteget, még volt apehba valami adatrögzítős munka is, de kb. még rosszabb volt az órabér, mint a mekibe, plusz nem volt olyan rugalmas sem. Úgyhogy végül én is a mekizés mellett döntöttem, mert pénzbe egyáltalán nem volt rosszabb mint a többi, de sokkal rugalmasabb volt. Nem bántam meg, én jól elvoltam ott. Könnyen beilleszkedtem a csapatba, sok barátom lett, fellendült a társasági életem, stb.

Ami a munka részét illeti, sok múlik az ott dolgozókon. Szivatni nem fognak, legalábbis nálunk ez nem volt "divat". Ha ügyes, és lelkes vagy, akkor meg egyáltalán nem lesz gondod. Meg eleinte persze fájni fognak a lábaid, mert azért hozzá kell szoknod ahhoz, hogy ennyit talpon vagy, de az néhány hét, utána már nem is leszel olyan fáradt sem, meg semmi.

Ha meg ügyes vagy, akkor tényleg gyorsan előreléphetsz a "ranglétrán". Nálunk volt 20 éves műszakvezető is.

Szerintem mindenképpen megéri megpróbálni, és a nyarat végig csinálni, nincs veszteni valód. A lesajnáló véleményekkel meg ne foglalkozz, van ennél sokkal rosszabb is, csak mindenki leragad ott hogy a meki a legalja, pedig messze nem. És ha megtetszik, akkor maradhatsz akár év közben is ott, ha meg nem, akkor nyár végével eljössz és kész. Legalább lesz egy kis tapasztalato, meg pénzed.

2013. ápr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy hol vagy. Mindenhol vannak elmebeteg és normális főnökök is. Én amikor mekiztem pont egy idegbeteg étteremvezetőt fogtam ki, nem is értem hogy nem volt állandóan berekedve mert szinte nem is hallottam nem ordítani:D. De más ismerősömnek meg teljesen jó tapasztalatai vannak. Azt azért tudni kell hogy én Magyarország második legforgalmasabb mekijében voltam szóval hajtani kellett rendesen, máshol gondolom azért nagyobb nyugi van.
2013. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) megnyugtattatok. Harmadik: egy kicsi, vidéki Mekibe megyek, a főnök meg a többi ott dolgozó egész jófejnek tűnt, főleg a csaj, aki a ruhákat adta. Többi diákmelóssal meg már most haverkodunk :D Amúgy, ha esetleg visszanéztek ide,konyhán nagyon meleg van? Nem hiszem hogy annyira, mert klímás, strandon gondolom rosszabb mondjuk egy lángososnál..
2013. ápr. 27. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Meleg van, de nem olyan durva. A srtandi lánogosonál szerintem durvább a helyzet. :)
2013. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hálaistennek :D
2013. ápr. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!