Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes magánnyugdíjpénztárba...

Érdemes magánnyugdíjpénztárba belépnem?

Figyelt kérdés

Visszakaphatom a befizetett pénzt valaha? Lesz nekem még nyugdíjam?

Eddig fizettem, de most derült ki, hogy nem léptetett be az első munkahelyem rendesen. Most utolagosan is beléphetek, és a pénzem ráteszik. De nem tudom, hogy érdemes e belépnem, sokan mondják, hogy ha "bukik az állam" akkor elveszhetnek ezek a pénzek is.

27 éves 3 éve dolgozó, (OTP magánnyugdíjpénztár)


2009. szept. 28. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha abban az időszakban kezdtél el dolgozni, amikor kötelező volt belépned (ez a valószínű), akkor a munkáltatónak kell önellenőriznie magát, a belépésit, amit gondolom aláírtál munkába álláskor, pótlólag kell megküldeni a magánnyugdíjpénztárnak regisztrálásra.

Mit jelent az, hogy "nem léptetett be az első munkahelyem rendesen"?

2009. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja! Az kimaradt, hogy a magánnyugdíj pénztári tagság nem akarom - nem akarom kérdése, hanem kötelező. És amíg más törvényt nem hoznak, a nyugdíjad 25 %-át fogja adni a magánnyugdíjpénztár. Első voltam.
2009. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, értem. Az, hogy nem lépetett be rendesen, azt jelenti, hogy hiába töltöttem ki és írtam alá nem küldték be. Tehát egyáltalán nem foglalkoztak vele. Pedig mikor felmondtam, kaptam egy olyan papírt, hogy otp magánnyud.pénztárba beléptetve...

Azóta a cég már megszűnt.A tulajdonost és a cégvezetőt nem keresgetném emiatt, mert csúnyán váltunk el.

2009. szept. 30. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megírod a telszámodat, akkor beajánllak a tanácsadómnak, ő minden kérdésedet meg tudja válaszolni nyugdíjpénztárakkal kapcsolatban.
2009. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítenél, de már megoldódott az ügy. Beléptem oda, ahová kellett volna beléptetni az első munkaadómnak. Az ügy bonyolódik tovább, mert én kaptam egy olyan papírt a volt cégemtől, hogy beléptettek. Hivatalos papírt.

Ez ugye okirathamisítás...

2009. okt. 13. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!