Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha megtalálnát...

Mit csinálnátok ha megtalálnátok egy régi találmány vázlatát és fantáziát, üzleti lehetőséget látnátok a megvalósitásában?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 11:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
OK, igazad van. Látszik, hogy neked nincs is szükséged tanácsra, anélkül is nagyon okos vagy már! Sok sikert kívánok!
2013. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

olyan tanácsra hogy elvesszen az egész és mások kezébe kerüljön nem igazán.

olyanra se hogy egy egész szakember gárda munkáját végezzem el hozzáértés nélkül.

olyanra se hogy ne is foglalkozzam vele.

2013. máj. 5. 20:48
 13/39 A kérdező kommentje:
amugy a tanácsaid nagyon jók voltak. csak egyetlen egy kérdés merül fel: mire?
2013. máj. 5. 20:49
 14/39 anonim ***** válasza:

Halott ügy a dolog. Bárkinek megmutatod, bolond lenne téged belevenni. Milyen pluszt tudsz hozzáadni a dologhoz? SEMMIT. Akkor meg minek fizetne neked bárki is egy szabadon elérhető dologért...


De amúgy se úgy működik, hogy legyártom és dől a lé. Vevőt találni az új dolgokra hihetetlenül nehéz, sokszor több év mire felfut valami akármennyire is jó dolog.

2013. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Semmi se működik ugy hogy legyártom és dől a lé.

Akkor minden halott ügy?

Nem egészen igy működik a világ. Emberek dolgoznak és pénzt kapnak érte. Sokszor nem dől a lé csak esznek isznak belőve kifizetik a számlájukat, ha több pénz van autót vesznek meg okostelefont, röviden fogalmazva élnek. Ez a dől a lé ügy nem annyira gyakori.

Az meg hogy amiből nem dől a lé azzal ne foglalkozzunk egy őrült valóságot mellőző "ötlet".

Elég sok pluszt hozzá tudok adni. Jó kérdés miből szűrted le hogy nem tudok hozzáadni semmit? Nem csak a vázlatokat nem láttad de neked még az elképzelésről se beszéltem az ég világon semmit.

Hiába szabadon elérhető a dolog ha nem tudnak róla.

A tengervizben is van több trillió tonna arany mégis fizetnének annak aki tudná a módját hogy aknázza ki. Még akkor is ha csak egy képlet van nála egy cetlin. És akkor is ha megmondaná hogy fent van a neten is. Mert hiába van fenn a neten ha nem tudja senki melyik az a képlet.


Engem bevenni?

Erősen fogalomzavarban vagy. A terv nálam van nem engem vesz vagy nem vesz be a saját tervembe...

A helyzet forditott.



És erre könnyű vevőt találni mert hatalmas igény van rá. Amint a boltokba kerülne vennék mint a cukrot. A gyártása a problémás kérdés.


"Vevőt találni az új dolgokra hihetetlenül nehéz, sokszor több év mire felfut valami akármennyire is jó dolog."


És olvas figyelmesebben ha válaszolsz egy kérdésre. Irtam, benne van a kérdésben: ez nem uj hanem régi.

2013. máj. 6. 09:31
 16/39 anonim ***** válasza:
Mondom, egy géniusz van közöttünk. Minden gondolatra van kioktató megjegyzése. Már csak azt nem értem, mit akart a kérdéssel egyáltalán. Közben persze azt sem tudja, mi a különbség egy befektető és egy vállalkozó között... Micsoda veszteség ez az emberiség számára, hogy egy ilyen csodálatos világmegváltó ötlet ilyen impotens kezekbe került, és így fog újra elsikkadni...
2013. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

kössz. Nos amíg olyan tanácsok vannak hogy ne foglalkozzak vele meg hogy nem fog egyből dőlni a lé - miközben a vállalkozások saját magukat is alig képesek jelenleg fenntartani, sorra szűnnek meg stb...


Addig ne várjatok mást csak kioktatást.


majd ha értelmes válasz lesz akkor írok annak megfelelő választ én is


A vállalkozó témát meg nem én vetettem fel én nem is írtam róla így ez az "azt se tudom mi a különbség közte" ide se illő megjegyzés volt. Olvasd már el mihez szólsz hozzá mielőtt hozzászólsz. Erről talán azokkal kapcsolatban szólj akik ezt egyáltalán előhozták.


Az meg hogy mutogassam a terveket akárkinek eleve őrült ötlet és bízzak benne mert nem fogja megcsinálni nélkülem de biztos nem de tényleg.


Mondom. Használható ötletekre vagyok kíváncsi nem átgondolatlan működésképtelen hülyeségekre és személyeskedésekre stb stb..


Aki pedig csak ilyen hangnemben tud hozzászólni mint pl. a legutolsó az jobban teszi ha nem szól hozzá.

Majd a moderátorok eldöntik kitörlik e vagy sem.

2013. máj. 6. 11:35
 18/39 A kérdező kommentje:
Amúgy az is nyilvánvaló hogy minden gondolatra van külön megjegyzésem mert bármennyire is hitetetlen azért tettem fel kérdést hogy válaszoljak a válaszokra. De úgy látszik ezt külön el kell magyarázni.
2013. máj. 6. 11:36
 19/39 anonim ***** válasza:

"A befektetőknek nem lehet megmutatni mert ha jó akkor legyártják nélkülem."


Egy befektető NEM GYÁRT! Egy befektető PÉNZT AD. A legjobb példa egy bank. Ugye nem gondolod komolyan, hogy az OTP ügyintézője nekiáll legyártani a találmányodat?


Fogd már fel, hogy neked vállalkozót kell keresned, nem befektetőt.


"Az meg hogy mutogassam a terveket akárkinek eleve őrült ötlet és bízzak benne mert nem fogja megcsinálni nélkülem de biztos nem de tényleg. "


Ki a fene mondta, hogy mutogasd akárkinek? Azt mondtuk, hogy KÖSS SZERZŐDÉST, ÉS UTÁNA MUTASD MEG A SZERZŐDŐ FÉLNEK:

"Amúgy odamész a kiszemelt vállalkozóhoz, akinek szerinted van pénze/kedve/affinitása foglalkozni a vázlattal. Azt mondod neki, hogy szerződésben meghatározzátok, hogy milyen feltételekkel valósíthatja meg a felvázolt találmányt."


"majd ha értelmes válasz lesz akkor írok annak megfelelő választ én is "


Nem, te nem vagy képes értelmezni a választ, azért írogatsz hülyeségeket. Ez még OK lenne, de te ráadásul magas lóról kioktatólag írkálsz hülyeségeket.

2013. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Vállalkozó pénzért dolgozik. Amig nincs tőke amibőlk a vállalkozónak fizethetek nem kell keresnem vállalkozót.


A fogd már fel tipusu mondatokat lehet mellőzni addig amig nem irsz pértelmeset. Tervrajz megmutatásáért egyetlen egy vállalkozó sem fog dolgozzni.


A befektető pedig nem azonos az ügyintézővel ez ég és föld. Szóval annak a tanácsait kellene komolyan vennem aki ilyxeneket ir?

2013. máj. 6. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!