Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha megtalálnát...

Mit csinálnátok ha megtalálnátok egy régi találmány vázlatát és fantáziát, üzleti lehetőséget látnátok a megvalósitásában?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 11:20
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
A befektetőknek van ismeretségi körük. ha tehetik akkor nem egy idegennel vállalkozójával fogják megcsináltatni hanem a vállalkozó sógorukkal. Alapjaiban nincs fogalmad a gyakorlatról és az ismeretség, a kapcsolat fogalmáról.
2013. máj. 6. 13:15
 22/39 A kérdező kommentje:

Értem mindennemű terv nélkül aláír egy szerződést.

remek. oda megyek a befektetőhöz mesélek neki egy gépről s ő megköt velem egy szerződést. Egyéb hasonló ötlet?


Igazából nem azért tettem fel a kérdést hogy nem érdemes vele foglalkozni típusú valamint működésképtelen ötleteket irkáljatok.


Túl nagy követelmény az hogy írás előtt gondolkozzatok s ne minősíthetetlen hangnemmel pótoljátok a gondolkozást?


Neked vállalkozó kell. Nincs tőkéd amiből fizetnél de neked vállalkozó kell. Neked meg ész kellene ahogy látom nem is kevés.

2013. máj. 6. 13:19
 23/39 anonim ***** válasza:
Pffff. Na jó... Nincs értelme. Van, aki fejlődésképtelen...
2013. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Nem baromságot kell írni.

A vállalkozót úgy ahogy van ki lehet hagyni az egészből.

A befektető az akiről egyáltalán érdemes lenne vitázni ha lenne vitaképes partner.

2013. máj. 6. 15:51
 25/39 anonim ***** válasza:

Na, itt az én találmányom: két végű gyufa. Ez sokkal jobb, mint amik most vannak, mert így 1 szál gyufával kétszer is lehet tüzet gyújtani.


Tud valaki segíteni befektetőt találni? Kb. 100 millió Ft-ra lenne szükségem.


Kb. ezen a szinten van a kérdező.

2013. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
a befektetőt nem én mondtam. megint csúsztatsz.
2013. máj. 6. 17:28
 27/39 anonim ***** válasza:
Sokszor előfordul (pláne fiataloknál), hogy támad egy ötletük, majd rokonaikat és kedves ismerősöket megkérdezve arra a megállapításra jutnak, hogy amit kigondoltak az világmegváltó szenzáció. Sajnos attól tartok, a kérdező esetében is ez a makacs ragaszkodás áll fenn. Nem a nagymamától kell megkérdezni, hogy tetszik-e az ötletem, mert a nagymama nem ad pénzt, amiből az ötletet meg lehet valósítani, nem ért a piaci versenyhez és még erősen elfogult is. A te esetedet még tetézi is, hogy nem a tiéd az ötlet. Legalább a termék/licensz történelmének utánanézhetnél, hogy miért halt ki (vagy el sem terjedt). Ha ez az ok azóta "gyógyítható" és rájössz a módjára, lehet, hogy már van is egy saját ötleted. Eztán igenis el kell menni a befektetőhöz és érvelni neki, hogy ez az ötlet bár anno nagyot bukott (esetleg annyira, hogy be sem vezették), de mivel te fainabbat és jobbat csináltál, érdemes beléd és az ötletedbe lóvét ölni. A lopástól nem kell tartani, mert egy ígéretes ötlet esetén annyi titoktartási kötelezettséget írathatsz alá amennyit nem szégyellsz. Ha meg mégis bekövetkezne a szellemi tulajdonod másolása, a gatyát is leperelheted az illetőről a bíróságon.
2013. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Megint túlzást kell olvasnom. Senki se beszélt világmegváltó ötletről találmányról. Csak sima üzleti lehetőségről írtam. Gyártás forgalamzás, stb. Ezt minden termékkel megteszik az utolsó cipőfűzőig. Akkor most az is világmegváltó ötlet volt? És sajnos az ügyvéd mást mondott. Ez max. fejlesztésnek minősíthető. Ír nekem bármilyen jogi nyilatkozatot ha akarok de ez gyakorlatilag semmit se jelent. Ez a gatya leperelés nem működik olyasmi esetében ami kin van a neten. Ahogy elmondom a befektetőnek rákeres a neten s akármilyen jó titoktartási nyilatkozatom van semmit se ér olyan titkokkal szemben ami évtizedek óta kin van a neten.

A történetét pedig elég jól ismerem. Szó sincs bukásról emberek, cégek gyártják és pénzt keresnek vele mert emberek cégek megveszik, használják ma is. Csak nem pont arra használják amiben én látok fantáziát. És nem a nagymamám lát benne fantáziát hanem én. Pusztán csak beletettem néhány újjitást amire más nem gondolt de a nyomait utána szintén megtaláltam a neten animáció formájában. Még az sincs kizárva hogy csak idő kérdése és viszontlátom a piacon mástól ha nem oldom meg valahogy a gyártását magam. De ez a megoldás hogy titoktartási nyilatkozatot írni olyasmire ami kinn van a neten nekem megintcsak nem tűnik működőképesnek.

2013. máj. 10. 20:50
 29/39 anonim ***** válasza:
Helyileg hova valósi vagy? Debrecen vagy Nyíregyháza esetleg?
2013. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
bp. miért?
2013. máj. 10. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!