Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha megtalálnát...

Mit csinálnátok ha megtalálnátok egy régi találmány vázlatát és fantáziát, üzleti lehetőséget látnátok a megvalósitásában?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 11:20
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
amugy ez amiről irok nem ujkeletű probléma. sokan tudják hogy egyes autók azért hasonlitanak annyira egymásra mert egyik ellopta a másik terveit. edénykészlettel is van ilyesmi.
2013. máj. 10. 21:24
 32/39 A kérdező kommentje:
azért érdekes megfigyelés hogy mennyire meg van.mergezve a ma embere.a szenzaciokra. a.hozzászólók.jokora.része vilagmegvaltasrol bombauzletrol szenzaciorol.munka.nélkül keresett penzrol beszél.ráadásul újra és újra visszahozzák a témát annak elleere hog. y a kezdetektől meg lett mondva és újabb és újra.meg lett.fogalmazva hogy gyartasrol.és.forgalmazasrol van csak szó. E tevékenységét cégek szazai talán ezrei vegzik
2013. máj. 10. 22:24
 33/39 A kérdező kommentje:

napjainkban is magyarországon amúgy meg az egész világon. És.mindenféle szenzáció nélkül. Úgy latszik sokan nagyon éhesek a szenzaciora ha újra és újra bele akarják magyarazzni hezkoznapi témákba a szenzációt sőt.meg a vilagmegvaltast is.


Egy tervraz alapján gyártani valamit majd eladni... Ezt nem szenzációnak, vilagmegvaltasnak hanem iparnak.és kereskedelemnek nevezik.

2013. máj. 10. 22:27
 34/39 anonim ***** válasza:
Apukám, aki itt szenzációt lát az te vagy: egy átkozott tervrajzból akarsz pénzt csinálni, holott jogilag közöd sincs hozzá, csak találtad a padláson (vagy tudomis én), másrészt már rég közkincs. Ha nem hiszed el, hogy ez nem így működik, akkor nem velünk van a probléma. Szerencse, hogy sem Magyarországon, sem máshol nem kiváncsi az "ipar és kereskedelem" az olyan emberekre, mint te. Bizonyára rájöttek már arra, hogy akinek nem hoz nekünk semmit (jót mosolyognának, ha 2013-ban odaállítasz egy tervrajzzal), annak nem adunk semmit. Mert az "ipar és kereskedelem" úgy működik, hogy valamit valamiért.
2013. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Megint olyan hozzászólás aminek nem az itt elhangzottakhoz vam köze. Világosan leirtam hogy senkihez se akarok tervrajzal odaállitani.

Közkincshez pedig nem csak nekem nincs jogilag közöm de másnak se - még a korábbi szabadalmaztatónak se.

A hozzászólásod igaz minden autógyárra hiszen a kereket se ők találtál fel jogilag sincs közük hozzá mégis gyárják. Hogy az gumiabroncs gyártókról ne is beszéljek.


Ha már ilyen hangnemet ütsz meg elötte gondolkozzni kellene. Igaz ha gondolkoznál nem kellene ilyen hangnemet megütni. Igy viszont ezzel kell pótolnod a gondolkozást.


Megsugom: rengeteg ember dolgozik olyan tervrajzból amihez jogilag semmi köze. Ép ez a közkincs lényege. Bárki szabadon hasznosithatja. A szabadalmaztatás, levédés arról szól, hogy x évig más nem hasznosithatja szabadon. - védett - Utána pedig ha a védelem nincs meghosszabitva bárki szabadon hasznosithatja.


Jó lenne ha utánaolvasnál annak amiről irsz ha ilyen hangnemet ütsz meg s nem ezzel a hangnemmel kompenzálnád a tájékozatlanságodat.

2013. máj. 11. 08:23
 36/39 anonim ***** válasza:
Normálisan is megpróbáltuk az elején elmagyarázni, de te ragaszkodsz ahhoz, hogy azok a vázlatok érnek valamit. Nem érnek. Te ezt nem vagy hajlandó elfogadni, ezért ha bárki valami olyasmit ír, aminek ez a végkövetkeztetése (márpedig nagyon más nem lehet), akkor nem fogadod el. Megpróbáltunk millió+1 ötlettel bombázni, amivel kezdhetnél valamit, de te kötöd az ebet a karóhoz, hogy nem úgy működik, aki rajtad itt segíteni próbál az mind hülye és amúgyis: a világon mindenki téged akar meglopni. Most már inkább nem is próbálkozok azzal, hogy meggyőzzelek, inkább csak azt ajánlom, hogy zarándokolj el egy Tudásmenedzsment vagy Innovációs Központba, ha jobb érzés, hogy ott küldenek el (kedvesen vagy más hangnemben) a csudába. Részedről sajnos hozzáadott értéke nincs a dolognak, így még mindig nem értem, hogy te miből szeretnél akár csak egy pengőhöz is hozzájutni. Ha mondjuk tanácsadó lennél egy ilyen profilú cégnél, beajánlhatnád a terméket aztán szépen megvakarnák a buskidat. Kb. ennyi.
2013. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

"Nem érnek". Mondod olyan vázlatra amit nem láttál. Nagyszerű. A az igy mondott "vélemény" az ami nem ér semmit. Meggyőzni olyas valamiről amiről nem szerzel információt...


Eleve ez a fórum nem a meggyőzés helyszine.


Azt hogy nem tettem hozzá semit...

Világosan leirtam korábban - többször is - hogy ez se igaz.


Az hogy tájékozódás s a leirtak figyelembe vétele nélkül látatlanban adtok tanácsokat, sőt meggyőzni akartok...


Arról nem is beszélve nem az a kérdés hogy én mit tennétek hanem hogy ti mit tennétek. Ehelyett arról szól a válaszok nagy része hogy én mit tegyek s mindez a leirtak figyelembe vétele nélkül.


Inovációs központba lmenni se látom értelmét. Oda saját ötlettel érdemes elmenni. Ezzel az erővel lerajzolhatnám a kereket is és azzal is elmehetnék az inovációs központba. Vagy vinnék lisztet vizet sót és kovászt és azzal is elmehetnék mert a kenyér jó dolog.


Szóval egy neten fellelhető dologgal inovációs központba... Hát nem is tudom hogy nekem ez miért nem tetszik. Te megtennéd? Ha igen miért vagy itt hisz ott a kerék. vagy már voltál a kerékkel inovációs központban? Ha pedig nem voltál akkor a kérdésre válaszolj: Te mit tennél?

2013. máj. 11. 10:26
 38/39 A kérdező kommentje:
Szóval ha kérhetem senki se akarjon olyan tanács megfogadásáról meggyőzni amit ő maga nem fogad meg.
2013. máj. 11. 10:29
 39/39 A kérdező kommentje:
Olyanról se ha lehet ami az ellentétére épül annak amit leirtam.
2013. máj. 11. 10:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!