Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztrált munkanélküliség...

Regisztrált munkanélküliség előnye?

Figyelt kérdés
Voltam a körzeti munkaügyisnél regisztráltatni magam. Valamiért sokat vártam tőle, gondoltam adnak tippeket, tanácsokat, esetleg lehetőségeket, mivel pályakezdő vagyok és nem tudok mit kezdeni a dolgaimmal. Nem kaptam semmit egyelőre csak 3 órás várakozást. Mivel totális pályakezdő vagyok, így csak a statisztikát erősítem.

2013. máj. 9. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Ha tartósan nem találsz munkát, akkor 1 év regisztrált munkanélküliség után kérni tudod az önkormányzatnál a segélyt, egyébként nem.

Illetve ha nem tudod miből fizetni a TB-det, akkor regisztrált munkanélküliként szintén tudod kérni az önkormányzattól, hogy szociális rászorultság alapon fizessék helyetted.

Illetve ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor bizonyos munkahelyekre könnyebben tudsz pályázni, mert valahová direkt ilyen személyeket keresnek.

Tudsz tanfolyamot csinálni a munkanélkülin keresztül.

Meg van lehetőség arra is, hogy pl. segítsenek a könnyebb munkában való elhelyezkedésben, hogyan keress munkát, hogyan lehet a legjobban önéletrajzot írni, stb.

2013. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!