Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Majus 15-tel kozos megegyezess...

Majus 15-tel kozos megegyezessel megszunik a munkaviszonyom, de kozben kiderult, hogy babat varok (decemberben fog megszuletni). Hogy jarok jobban, ha munkanelkulire megyek vagy ha veszelyeztetett terheskent tappenzre kuld az orvos?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nincs választásod, nem fogsz táppénzt kapni, ugyanis az számít, hogy a közös megegyezés dátuma előbb volt, mint az, hogy hivatalosan jelezted a munkáltatód felé, hogy terhes vagy. Ezért kell egyből szólni nekik.

Ha fordítva történt volna, másképp lenne.

2013. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz nagyon választani, táppénzre nem mehetsz, mert megszűnik a munkaviszonyod.
2013. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 adriennjeni válasza:
meg van a 365 nap munkaviszonyod? Én hasonló helyzetben vagyok. Februárban felmondtam, a felmondás után 3 nappal megtudtam h babát várok, októberre várom. Mivel megvan a 365 munkanapom 2 éven belül, most regisztrálva vagyok a munkanélküliben, de nem kapok segélyt. Ha megvan a munkaviszonyod és azt mondják a munkanélküliben hogy van x napod amire segélyt kaphatsz, egy fokkal jobb a helyzeted. A Tgyást a kiírt szülés előtt 28 nappal igényelheted és ha jár x napra munkanélküli azt az x napot a Tgyás igényelhetőségének napjától visszaszámolva indítják el a hivatalban. Remélem érthető volt. :D
2013. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hű az anyja, ezt pénzügyesként se tudtam követni. Remélem a kérdezőnek sikerül :]
2013. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 adriennjeni válasza:
A lényeg, hogy ha jogosult segélyre,és Tgyásra, akkor a tgyás igénylését ugye a szülés kiírt időpontjától 28 nappal korábban elkezdheti intézni. Ha a Tgyás igénylés előtt megy munkanélkülire akkor az munkaviszonynak számít és kap Tgyást( a szülés előtt 180 nap munkaviszony kell.), meg Gyedet. jobban nem tudom elmondani, BOCSI!
2013. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 adriennjeni válasza:
menj be a munkanélkülibe és ott regisztrálásnál, mondd el, h babát vársz, ott adnak tájékoztatást, ha megkérdezed, hogyan lehet Gyeded, Tgyásod! Talán jobban megérted, ha szakember mondja el, bár én visszaolvasva is értem amit írtam, de mindegy.
2013. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Végül is az a lényeg, hogyha a szüléskor még munkanilkülin van, akkor az munkaviszonynak számít, és kapja a magasabb ellátásokat, illetve úgy kéne, hogy a TGYÁST meg lehet igényelni a szülés kiírásának időpontja előtt 28 nappal. És ha akkor még tart a munkanélkülid, akkor passzív jogon kapni fogod a gyedet is. Egyébként nem 180, hanem már jó 3 éve minimum 365 nap munkaviszonnyal kell rendelkezni a szülést megelőző 2 évben ahhoz, hogy jogosult legyen a juttatásokra.
2013. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 adriennjeni válasza:
jogos az utolsó válaszoló! Bocsi! Elírtam! :D
2013. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!