Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hiteltartozás elől el lehet...

Hiteltartozás elől el lehet menekülni?

Figyelt kérdés

Felvettünk kábé 19 milliót, építkeztünk meg miegyéb, muszáj volt (nincstelen nagyszülők a nyakunkban), de nem is volt gond, amíg anyának volt egy 250ezres munkája, 3-4 évvel ezelőttig, mert aztán kapuzárási pánikot kapott a főnőknője, és bezárta a céget, így aztán egyre kevesebbet fizető munkái lettek, és örültünk, hogy van mit ennünk, nemhogy legyen pénz a havi törlesztésre. Mostmár 40 milliós adósságunk van, anya már kint rabszolgáskodik külföldön, de még így is szenvedünk, hogy mit kéne befizetni úgy, hogy kajára is jusson. Társa sincs, aki segíthetné...

Néha, amikor épp nem tudunk fizetni, jön levél a banktól, hogy felmondták az enyhített törlesztésről szóló szerződést, keressük fel őket, hogy tudjunk mindenkinek megfelelő megoldást találni. És ilyenkor arra gondolok, talán egyszerűbb lenne lelépni, anya már úgyis kint van, és sosem élvezheti már ezt a házat... Tudom, attól, hogy elveszi a bank a házat, a tartozás megmarad, de be tudják hajtani, ha az embernek nincs semmije? Tegyük fel, az én nevemen intézünk albérletet a tesómmal, meg ilyenek... Vagy akkor az ,,én" lakásomat is kipakolhatják a behajtók?

Próbáltam munkát találni érettségivel, de az elmúlt két évben összvissz 9 hónapot sikerült dolgoznom, ezek is nagyon inkorrektek voltak, úgyhogy idén megyek egyetemre, hogy egyszer majd lehessen jobb munkám... Tudom, így élősködő leszek, de azért szeretnék majd diákmunkázni. Emiatt is kicsit bűntudatom van, 21 évesen még mindig nem álltam a saját lábamra, de nem tudom, mi mást tehetnék, hogy ne kelljen majd hitelt felvennem, amikor saját életbe akarok kezdeni.

L21


2013. máj. 15. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki vette fel a hitelt?

Gondolom, hogy nem te ha nincs munkád.


Mi közöd neked a hitelhez? Ha anyád vette fel, akkor ez az ő hitele, a házat vigye a bank, semmi közöd hozzá.


Az meg egyéni véleményem, hogy szerezz szakmát, mert érettségivel szart se érsz. Miért nem tanultál eddig?

2013. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát elvileg egy ha csak édesanyád nevén van a hitel, akkor egy jó ügyvéd megoldhatja úgy, hogy mindent egyebet átírnak a te nevedre
2013. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy egy már felmondott hitel mellett bármilyen vagyontárgyat át lehessen íratni. Fedezetelvonás, bűncselekmény. Ebbe egy ügyvéd se megy bele.
2013. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fedezetelvonás ugrott be nekem is, de az előző már leírta

nem jó ötlet

2013. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előző kettővel, mert meg lehet csinálni a dolgot és ráadásul abszolút jogszerűen
2013. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!