Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben élő kismamák,...

Albérletben élő kismamák, akiknek 150. 000 körüli bevételetek van összesen, mesélnétek, hogyan spóroltok? Esetleg internetes munka?

Figyelt kérdés

Albérletbe kell majd mennünk lakni, hitelt, gyerektartást, rezsit, albérleti dijat kell fixen kifizetni majd, plusz a babát ellátni. Így kb 0 ft spórolható pénzünk lesz, ki leszünk számolva.

Nyilván ezentúl nem lesz pampers pelenka, meg üveges bébikaják, de ezen kívül hogyan spórolhatok még? Nem a babán szeretném behozni pénzt, de hogy minden klappoljon,meg kell szoritanunk magunkat.Van esetleg valami olyan internetes kattingatós munka, ( ha már itthon vagyok a gyerekkel) ami napi 2-3 óra időbefektetéssel valamennyi kis kiegészítést hozzon, vagy ne is álmodjak róla?


2013. máj. 16. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, pl.: [link]
2013. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Fluency in written and verbal English and Hungarian"


Valószínűleg már itt bukik a dolog.


De amúgy mennyit ígér ez a munka? Mert arról egy sor nincs.


Egyébként erről a Lionbridge nevű cégről elég rossz tapasztalataim vannak. Igaz, hogy foglalkoznak komoly dolgokkal is, de a cég emellett egy elég tisztességtelen módszerrel egészíti ki a jövedelmét: mindenféle munkát ígérnek, de ehhez regisztrálnod kell és havidíjat kell fizetned. Aztán munkát az életben nem kapsz. Gyanús, hogy ez az "ajánlat" is ezek közé tartozik.

2013. máj. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Összekevered valamelyik másik céggel, itt tőled pénzt senki nem kér, mindössze annyit, hogy a jövedelmed után fizess adót. Ez egy szabadúszó munka - amúgy 8,10 €-s órabér, de max. 20óra/hétig fizetnek. Kell hozzá egy kis számítógépes és internetes alapismeret, de szerintem bárki elvégezheti - előrelépési lehetőség viszont gyakorlatilag nincs. Léteznek egyébként ilyen és ehhez hasonló állásajánlatok az interneten - bár a közhiedelem a netes a munkát még mindig átverésnek aposztrofálja - no igen, magyar nyelven gyakorlatilag nincs és a "nemzetközi vizeken" is több a humbug mint a valós lehetőség. Hogyan lehet mégis felsimerni azt, ha valaki valóban munkát ajánl? A hirdetésben is vannak árulkodó jelek: komoly cég ebayre, apróhirdetéssel foglalkozó oldalakra nem raknak ki toborzást és általában valami követelmény mindig van a munkával kapcsolatban. Kérnek tőled önéletrajzot és tesztelnek a jelentkezés során, ami első blikkre hülyeségnek tűnhet, de a munkakeresők jelentős hányadát mégis kiszűri (mert buta munkavállalókat senki nem alkalmaz szívesen). A szerződés sem egy egy oldalas Word-dokumentum szokott lenni és úgy az egész összehasonlítva egy kamu állásajánlattal sokkal profibbnak néz ki - a cég nem akarja véka alá rejteni a székhelyét, elérhetőségét, profilját. Talán ez a rövid elemzés segít azoknak akik valóban hajlandóak ilyen munkát végezni plusz jövedelemért és nem csak ülnek és várják, hogy a szájukba repüljön a sült galamb. Némi kompetencia kell és gyanítom, hogy az átlag magyar munkahelyen dolgozó 0 bites biorobotok már a felvételen elbuknának, de nem lehetetlen bekerülni.
2013. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, ismerem a céget, én nem várnék tőlük semmi jót.
2013. máj. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok abban a helyzetben amiben Te és a Pici, de próbáld ki a sajátmárkás termékeket. Jó minőségűek és töredék árba kerülnek. Dm, Lild, Aldi, Spar, stb. A babának is jobb (sztem) ha te készíted neki az ételt egy turmix/botmixer segítségével és így szerintem olcsóbban is kijössz. Anyukám amikor engem szült, kb ilyen helyzetben volt, csak hitel nélkül, és ő varrással egészítette ki a jövedelmét. Ha esetleg van valamilyen "jövedelmező" hobbid akkor rajta. De szerintem a helyi önkormányzatnál is tudnak segíteni.
2013. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!