Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A napokban jöttem rá, hogy...

A napokban jöttem rá, hogy egy gyermek helyett 2 után kapok családi pótlékot, ráadásul egyedül álló ként.14800ft-ot.12200 at kellene kapnom. Most visszamenőleg kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, ha a hatóság szerint rosszhiszeműen jártál el. Ez tulképp tévedés , ami nem a te hibás, tehát neked ebből hátrányod nem származhatnak, de hát biztosan tudod, hogy miféle jogállamban élünk..
2009. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vissza kell fizetned. Ha szerencséd van, akkor kamatot nem számolnak fel. Éppen ezért nem árt, ha te jelzed a hibát, mert így talán megúszhatod.

De nem igazán értem, hogy hogy nem vetted észre?

2009. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoztam vele,hogy mennyit utalnak aszámlámra.Én azt hittem,hog mindenki ennyit kap.Még 2008-ban jó volt az összeg,valószinűleg az emelésnél szúrták el.
2009. okt. 3. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
hogy nekem csak egy hónapban miért nem csinálnak ilyen hibát?? (bocsi, tudom, h nem válasz...)
2009. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2008.március 1-től a Magyar Államkincstár folyósítja a családi pótlékokat. A foglalkoztatók átadták a jogosultak összes igazolását, nyilatkozatát...adatait. A jogosult, bárhonnan kapja a csp.-ét a feltételekben történt változást köteles 8 munkanapon belül bejelenteni. Az írod, hogy egyedülállóként kaptad, egyedülálló vagy? hány gyereked van?, tévesen utaltak, vagy neked kellett volna a változást bejelentened? Gyorsan kellene lerendezned, mert a jogtalanul felvett csal.pótlék visszafizetéséről, ha ők veszik észre, hoznak egy határozatot, mert visszakövetelhető. A jogszabály engedi, hogy csp-ből csp.túlfizetést levonjanak. Ha nem te vagy a hibás, akkor is rendezned kell, mert a tartozás csak gyűlik, és neked lesz nehezebb visszafizetned. Ha te jelented be a téves kifizetést, talán elnézőek lesznek, de ha nem jelzed, akkor rosszhiszemű, jogcímlélküli ellátott leszel.
2009. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!