Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi ilyenkor a teendő? Érvényes...

Mi ilyenkor a teendő? Érvényes erre is a kötelező?

Figyelt kérdés
Ma hazafelé jövet egy kamion felvert egy rakat követ az útról, olyan a szélvédőm, mintha sörétes puskával lőttek volna rá. Megállítottam az autót de egy betétlapot nem tudtam kiszedni belőle. 3 tanu ült a kocsiban, a vontató rendszámát tudom. Ilyenkor az ő kötelezője terhére nem kérhetek javítást? Kinél élhetek panasszal?
2011. febr. 11. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy zsebből csináltatod meg, vagy cascora! Én se adnék ezért betétlapot, mire fel?
2011. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig a felelősségbiztosításba beletartozik. Ha nem adsz lapot, akkor rendőrt hív a károsult.
2011. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg.. a közútkezelőjénél reklamálhatsz az uttesten heverő, a közlekedés biztonságát veszélyeztető kövekért.

más lenne a helyzet, ha az előtted haladó jármű, szállítmánya (pl. kőzúzalék) esett volna a szélvédődre. Akkor elfogadnák a tanúk vallomását a jármű(vezető) vétségenek bizonyítékaként.

2011. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A járművezetőt nem terheli felelősség, egyébként a kavicskárt csak a casco téríti meg.Esetleg közútkezelő,de őket ismerve...Azt mondják majd, hogy nem tartottál elég nagy követési távolságot...
2011. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DannyZuko ***** válasza:
Bocs ha tévedek, de kérdezd meg a saját biztosítódat. Ha jól emléxem, akkor 3 kavicstól fizet a sajátod is, de csak a kavicskárra. Másra nem.
2011. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!