Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvonhatják-e a segélyemet,...

Megvonhatják-e a segélyemet, ha nem utasítottam vissza a közmunkát?

Figyelt kérdés
Másfél éve nem hívtak be közmunkára,se önkéntes munkára,holott én rendszeresen ,kötelező megjelenésen kívül is,jártam be a munkaügyi hivatalba és a polgármesteri hivatalba is. Most kiderült,hogy igaz,hogy a határozat 2012.júl.3-án lett meghozva,a segélyem lejárt április 28-án és mivel nincs meg a 30 napom,most úgy tűnik megvonják a segélyt.Nem tudom érdemes-e jogászhoz fordulnom ez ügyben?
2013. máj. 22. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Az egy dolog ,hogy nem hívtak be ,de attól függetlenül kell a 30 nap.

Jogászhoz nem érdemes menni, inkább tűntetni kéne, de senki nem megy, mert mindenki a másikra vár.

De mi az, hogy 1,5 évig nem hívtak be? Nem 1 év után szűntetik meg segélyt ha nincs meg a 30 nap?

2013. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb 1 év után megszüntetik a segélyt, ha nem tudsz évi min. 30 nap munkaviszonyt igazolni. Jogász nem tud segíteni, ez a törvény.Közmunka meg nem mindenhol van és nem mindenkinek.
2013. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2011.október-novemberben dolgoztam ez kellett a 2012-es évhez.De mivel 2012.júliusában volt a felülbírálat,így ez év júliusáig volt az az egy év amikor dolgoznom kellett volna,legalábbis én így hittem,de mint kiderült április 28-án lejárt..erre a hivatalban is pár napja jöttek rá állítólag.. Nevetséges az egész úgy ahogy van.Biztos én is hibáztam,közben tavasz elején tanfolyamra s jelentkeztem,az is elvett pár hetet,mire megérkezett az értesítés,hogy nem sikerült,de az is biztos,hogy nem korrekten jártak el velem szemben.
2013. máj. 23. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!