Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az én nevemen van tartozás...

Az én nevemen van tartozás egy mobil szolgáltató cég felé, de szívességből írtam alá, tehetek valamit, hogy ne nekem kelljen fizetni?

Figyelt kérdés
Szívességből aláírtam egy szerződést, amit ők aztán egyéb okok miatt nem fizettek. Az év eleje óta ígérgetik, hogy fizetik majd, de ebből nem láttunk még semmit. Havi majdnem 15 ezer két évig! Bírósági útra terelhetjük valahogy?
2013. máj. 26. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. A te aláírásod szerepel ott, ebből már nem nagyon tudsz visszatáncolni.

Sajnos ez tanulópénz, hogy senkinek semmit nem írunk alá.


Sokan banki kezességgel buktak ugyanígy, csak ők milliókat.

2013. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor te tartozol a szolgáltató felé.

Bíróságra akkor viheted,ha tudod bizonyítani,hogy nem a tiéd.

2013. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
facebookos levelezés?
2013. máj. 26. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat először is jol megbüntetnenek, mert a törvény tiltja az ilyesmit. Amikor aláírtad a szerződést, akkor nyilván elolvastad.
2013. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"de szívességből írtam alá"


Amikor alairsz egy szerzodest, akkor kotelezettsegeket vallalsz, nem csak a nevedet vesed fel, ezt csakannyal kellett volna beleverni az osszes frankhiteles tyukagyaba. Te szivessegbol vallaltad, hogy kifizeted helyette a tartozast, ehhez tartsd magad!

2013. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem hitel, mobil cég
2013. máj. 26. 08:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó azt akarta érzékeltetni, hogy amikor aláír valaki egy szerződést, azzal felelősséget vállal a dologért. Ez lehet egy mobil szerződés, hitel, adásvétel, akármi. A "Kovács Pisti azt mondta, o majd fizeti, csak en kötöttem meg a szerződést" nem egy jo duma a bíróságon. Kiröhögnek a bíró is, mert nem tudod bizonyítani. Ha tudnád se fogadnak el, mert a te neveden van a szerződés, te vagy a felelos, te vagy az adós.
2013. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szolgáltató felé neked kell fizetned, és egy külön polgári peres eljárásban próbálhatod követelni a barátodon a pénzt, nem túl sok eséllyel.
2013. máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha aláirtál egy szerzödést, akkor NEKED kell teljesiteni.


2. A szivességböl másnak aláirom nem mentség, legfeljebb komplett hülyének néznek.


3. Ha van bizonyitékod (szabályos írásos megállapodás két tanuval), akkor a szerzödés lejárta UTÁN indithatsz polgári pert az illetö ellen, de nem biztos, hogy leg eredménye.


4. Értelmes ember NEM ir alá másnak kölcsönt vagy egyéb szerzödést.

2013. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez komoly tanulópénz volt nekünk, már nem bízunk meg emberekben, az biztos. Igazatok van, akkor még fiatal voltam és naiv. A legtöbb amit tehetek, hogy reménykedem, hogy betartják az ígéretük. Köszönöm a válaszotok, felpontozok mindenkit.
2013. máj. 26. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!