Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átlátszó lehúzós Email! Nem...

Átlátszó lehúzós Email! Nem kicsit gyanús! Nyertem de még nem is regisztráltam! Az ráér később is? :O :D Kedves Perinecz Katalin ARM. Group. -tól! Ne tessék már etetni! :D Akkor most beáldozzak 95+áfát vagy ne? :D

Figyelt kérdés

Kedves Felhasználó!


Örömmel értesítjük önt hogy a 2012.11.08.án megrendezett nyereményjátékon többek közt önt is kisorsoltuk.

Nyereménye egy Dell Vostro 2520 Notebook.


Sajnos valószinüleg az adatlapot nem helyesen töltötte ki,ezért nem tudtuk felvenni önnel a kapcsolatot telefonon.

Kérem a sikeres kapcsolatfelvétel/kézbesítés érdekében az alábbi módon a biztonságos CCV. alapon működő rendszerünkbe regisztrálja telefonszámát.

A sikeres regisztrálást követően 72 órán belül felvesszük önnel a kapcsolatot.


Kérem küldjön egy SMS-t a kapcsolattartási telefonszámról.

Az ön személyes biztonsági azonosítója a következő: 1031767


Üzenet: SXC 1031767

Telefonszám: 06-90-888-319 (95ft+áfa)


Üdvözlettel:


Perinecz Katalin


ARM. Group.



#csalás email Perinecz Katalin #ARM. Group.
2013. máj. 27. 10:36
 1/7 Antimod ***** válasza:

1. Gondolom nem ezer notebook-ot sorsoltak volna ki, így kétlem, hogy nem névre szóló email-t küldenének.

2. Helyesírás!

3. Ha nem helyesen töltötted ki, akkor mi alapján sorsoltak?


Bűzlik. Nyilván a név is kitalált.

2013. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hehehe


Azt jobb ha tudod, hogy a 06-90-es telefonszámok többféle díjkategóriában működnek. Minél magasabb az első szám, annál drágább a szolgáltatás. Tehát a neked megadott szám nem 95 forintos, hanem 1000 forintos, vagy még annál is több SMS-t jelent. Szeretnél ennyit fizetni a semmiért?


A másik, hogy minden spamet arról lehet felismerni, hogy NEM A VALÓDI NEVEDEN SZÓLÍT mert a spam küldője nem is tudja a nevedet, hiszen millió embernek elküldi. Ebben a levélben KEDVES FELHASZNÁLÓ a megszólítás. Ha részt vettél volna bármilyen játékon, akkor a neved is meg lett volna adva. Kicsit se gyanús neked, hogy te vagy a nyertes, miközben a nevedet sem tudják? Nos, ha ezek után elküldöd az SMS-t, akkor megérdemled a lehúzást. Gondolkozz.

2013. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]



itt a telefonszám. nem nagyon áll össze a kép, hogy ez mire jó, mert a kreditvásárlás itt másképp működik.


ha gmail-ban vagy, akkor meg tudod nézni az üzenet eredetijét és benne lesz, hogy milyen szerverről küldték ki. lehet valami haverod hülyéskedik veled.

2013. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem áll össze a kép? Pedig egyszerű. Az emeltdíjas SMS-ekből jól meg lehet élni. Kicsalják az emberekből a több mint 1000 forintos SMS-eket. Még mindig nem érted? Egyetlen szám köré többféle sztorit építenek fel. A lényeg a profitmaximalizálás.
2013. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

juj de okoska itt valaki előző!

Nézd meg kicsit jobban a linkemet. Ez egy gportalos telefonszámn:


06-90/888-319 --> az SMS ára 800 Ft + ÁFA = 1016 Ft --> 120 kredit


nah de a GKR szót kéne elküldeni, hogy visszakapjál egy 8 jegyű kódot és azzal tölthessed fel egy admin felületen a krediteket.


A levélben lévő: SXC 1031767 olyan mintha egy ilyen 8 jegyű kódos üzenet lenne. És ennek semmi értelme.


Kötve hiszem, hogy a gportal küldözgetné a spam-et és azt is, hogy ha ezt az sms-t elküldöd, akkor kapsz kreditet, mivel nem azt küldöd be amit kéne.


Ergó totál semmi értelme..


Vágod okoska?

2013. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Elnézem neked, hogy bunkó vagy.


Azt nem vetted figyelembe, hogy a GPortal nem foglalkozik emeltdíjas SMS szolgáltatással, csupán egy alvállalkozóval van megállapodása, hogy a kreditrendszert üzemeltesse. A telefonszám tulajdonosa más célokra is használhatja ugyanazt a számot. A kérdező által megkapott spamm egyértelműen a telefonszám tulajdonosának érdekeit szolgálja, mert még hazudnak is benne a SMS-re árára vonatkozóan. Szerinted életszerű, hogy a kérdezővel az egyik ismerőse szórakozik? Mert te ezt mondtad, mint lehetőséget. Pedig elég egyértelmű a helyzet. Tömegesen kiküldött spam, személyes megszólítás nélkül.


Most pedig kérj bocsánatot.

2013. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hali!


Elsőre vágtam, hogy átverés! Azt reméltem ez a címből kiderűl... :( Csak azért dobtam be ide, mert a neten nem találtam erről semmit és gondoltam, ha valaki kétségek között gyötrődik és ugyancsak nem talál semmit akkor nehogy már ezek zsebét tömje! Így talán lesz a google-nak valami kielégítő találata! :D De rögtönöztem is neki választ hátha elolvassa valaki bár ha spam és valami gép küldi valami címről ahogy mondotta valaki feljebb akkor kétlem!

"Remek lenne ha törölnéd kedves "Katalin" az adataimat! Érdekelne honnan szerzed be a sok email címet, hogy aztán kábítsad az embereket az átlátszó, lehúzós trükkjeiddel! Biztos sok bal.asz van akik némi pénzt hozz a konyhára! De tisztelettel... én nem tartozom közéjük! :) Alá szolgálja!


Tisztelettel: Felhasználó


ui: a 95+áfát meg eliszom, te meg nyomogasd a nemlétező Dell Vostro 2520 Notebookodat! :D"


De kényes a trágár szűrő a FENÉBE IS!!!

2013. máj. 28. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!