Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Párkapcsolat-pénz kérdés?...

Párkapcsolat-pénz kérdés? Nagyon kérem semmi erkölcsi kérdésbe ne menjünk bele.

Figyelt kérdés

-Van egy pár,az egyik adott a másiknak pénzt házra (1-10 M forint).

- Nem éltek együtt soha

- Szakítottak

- Most pedig kéri az élvezeti jogot

- Vagy ,hogy írjon alá neki egy papírt hogy x-el tartozik neki


Ilyen van? Illetve megteheti?-ha teszem fel nem akar semmit aláírni az a fél aki kapta a pénzt.


A fő kérdés,hogy az aki adott,a fent említettek figyelembe vételével tehet bármit is a pénze visszaszerzéséért?


2013. máj. 30. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt barmilyen papir az ajandekozasrol? A kapott fel fizetett-e ajandekozasi illeteket a penz utan..?
2013. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen papír nem volt. Rendes illetéket fizetett csak a megvásárolt ház után.
2013. máj. 30. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Haszonélvezeti jogot nem tudom, hogy szerezhet-e így, de hogy a pénzét visszakaphatja, az tuti. Egy barátnőm törleszt most ugyanebből az okból a volt barátjának. A bíróság szerint, ha nem is éltek együtt, a pénz a felperes nyilvánvalóan abban a hiszemben adta, hogy idővel úgyis közös lesz az a ház. Mellesleg ott sem volt semmilyen papír a pénz odaadásáról, de azt is simán ki tudták mutatni, hogy a saját keresetéből nemigen gyűjtött volna össze rá.
2013. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A barátnődben gondolom volt hajlandóság nem? De itt nincs. Az pedig hogy a fizetéséből nem tudta összerakni az egy dolog,de kölcsön kaphatott barátoktól családtagoktól(akik állításukkal alá is támasztanák azt) meg még neki is volt megtakarítása esetleg. Tehát így megoldhatja a dolgot nem?
2013. máj. 30. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát a barátnőm mindent elkövetett, hogy ne kelljen fizetni. Nyilván nem azért került bíróság elé az ügy, mert úgy gondolta, tartozik a pénz visszafizetésével (hogy én ezzel mennyire értek egyet, az egy más dolog). Mellesleg ott nem új ház vásárlásáról volt szó, hanem arra adott neki pénzt a pasi, hogy ezt-azt felújítson a házban, amit még a nagyszüleitől örökölt. De így is pármillióra rúgott az összeg.
2013. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés az utolsóhoz: a bíróság,hogy alapoz "hiszemre"? hogy abban a hiszemben adta a pénzt h majd úgyis együtt laknak benne. Ezt nem értem.
2013. máj. 30. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg a rokonok sem szívesen "vallanak be" többmilliós ajándékozást a vagyonosodási vizsgálatok korában.
2013. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes.. én el se tudom képzelni hgy a pasas nye abban az ügyben.. tök furi (vagy csak sok péne vol jó ügyvédre..?)
2013. máj. 30. 18:31
 9/10 A kérdező kommentje:
nem több millió hanem sok mindenkitől kevés (pár száz ezrek )
2013. máj. 30. 18:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a bíróság figyelembe veszi a motivációt, meg a "ráutaló magatartást" is mindkét fél részéről. Vagyis ha nem akar fizetni, akkor egyértelműen bizonyítania kell, hogy szó nem volt arról, hogy közös életet terveznek, és mindenféle "befektetési szándék" nélkül, pusztán az ajándékozás öröméért dobta meg a párja többmillió forinttal.
2013. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!