Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliába mennyire érdemes...

Angliába mennyire érdemes kimenni, ismerőssel de angol nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Érdemes megpróbálni?

2013. máj. 31. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
semennyire
2013. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nem holnap indultok, hanem egy hónap vagy akár pár hét múlva, alapfokon simán megtanulhatsz.
2013. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kb pár hónap múlva! És miképpen lehetne megtanulni alapfokon ? (tanáron kívül esetleg)
2013. máj. 31. 10:24
 4/15 anonim ***** válasza:
internet. Beírod gugliba hogy angol alap szókincs. Meg angol nyelvtan alapjai és így tovább.
2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi most fogunk kimenni egy ismerősömmel. Nekünk felsőfokú nyelvtudásunk van, és hotelban recepciósok leszünk, de a munkaközvetítő azt mondta, hogy aki nem tud angolul, annak is tudnak munkát szerezni, de persze csak ilyen "aljamunkát", hogy buditakarítás stb. Mondjuk még azzal is jobb fizetést kapsz, mint itthon.
2013. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az egyedül ne azt jelentse hogy full egyedül. Például ha van rokon/barát/ismerős, akkor kérd meg hogy segítsen. Beszédet gyakorolni csak valaki mással tudsz.


Angol Kisokos, kb. minden könyvesboltban de még újságosnál is lehet kapni, 300 ft, benne a nyelvtan legalapvetőbb dolgaival.


Használt tankönyvet is kérhetsz másoktól (akik ismerősök és tanultak angolt), de kb. a bolti ár harmadáért-negyedéért is vehetsz a neten, vagy antikváriumban.


A netről lehet tényleg a legtöbbet tanulni. Millió oldal foglalkozik nyelvtanítással, tök ingyen is.


Nézz még filmeket/sorozatokat angol nyelven (magyar felirattal). Nézd meg a kedvenceidet angolul, azokból is tanulhatsz miközben szórakozol.


De főleg megint, nézd meg a neten. Írd be a google-be hogy angoltanulás meg még hasonló kemény kulcsszavakat és böngéssz az 1 millió találat között.

2013. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

5-ös!

Az meglehet, hogy itteni viszonyokhoz jobb fizetést kap, de ott sokkal drágább a megélhetés és egy "aljamunka" fizetéséből ott is nagyon nehéz/nem lehet megélni.


Kérdezőnek pedig!

Angolul mindenképp kezdj el nagyon intenzíven tanulni mert anélkül elég reménytelen.

2013. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lehetne megélni a takarító fizetésből. Rokonom is kiment nyelvtudás nélkül kb. 2 éve, úgy kezdte, hogy szemetet szedett meg vécét pucolt, havi 300 ezer forintot keresett, kb. 50 ezret eltett minden hónapban úgy, hogy közben nem nyomorgott. Közben járt nyelvtanfolyamra, ma már mást csinál többször ennyi pénzért. Oké, nem lakott nagy luxus házban, meg ilyesmi, de itthon hol kapsz olyan takarítói állást, aminél 50 ezret félre tudsz tenni? Eleve nem is kapsz annyi fizut... Nem azt mondom, hogy ne tanuljon nyelvet a kérdező, de nyugodtan ki lehet menni nyelvtudás nélkül is, ha itthon nem tud megélni. Akinek nem büdös a munka és hajlandó ennyire lent kezdeni, annak előbb-utóbb sokkal jobb élete lesz, mintha itthon maradt volna.
2013. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyilván, én nem ellene vagyok, sőt... nagyon sokszor voltam már kint és a végleges kiköltözés is a terveim között van már, de azt tudni kell hogy Angliában az egyik legdrágábbak az ingatlanok (bérelni is), amire a fizetés nagy része rámegy és a többi alapélelmiszer sem olcsó.

Persze az itteni fizetéshez képest nagyon jó az ottani takarító bére, de azzal nem itt kell megélned hanem ott.

Nem a kimenetel ellen vagyok hiszen tudom mennyivel jobb lehet, de ott sem kolbászból van a kerítés.

A rokonod hiába keresett ott 300 ezer Forintnak megfelelő fontot, az senkit nem érdekel, mert ahogy mondtam, nem itthon kell belőle megélned, a lényeg hogy az a font ott mennyit ér.

2013. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"közben nem nyomorgott"


Csak 12 arabbal/bevándorlóval lakott egy lakásban, nemde?


Kicsit mások az elképzeléseink a nyomorgásról :)

2013. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!