Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy kisgyerekes anyuka hirdetés útján talál magának állást?

Figyelt kérdés

2 hónapja keresek magamnak munkát, lejárt a gyesem...ennyire lehetetlen munkát találni, azért mert kisgyerekes vagyok, vagy pedig azért mert a meghirdetett állások,már eleve be vannak töltve?

Annyit azért szeretnék a dologhoz hozzátenni, hogy a fővárosban szeretnék munkát találni, de már nagyon el vagyok keseredve:-(


2013. máj. 31. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Es gyerek szulesen kivul meg mihez ertesz, anyuci..?
2013. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem ez volt a kérdésem...

A 2 kislányom születése előtt 15 évig dolgoztam egy helyen...

2013. máj. 31. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Ennyire nehéz munkát találni általánosan nem a kisgyerek miatt. Ha egy év múlva sem találsz munkát akkor sem keseredhetsz el mert sajnos általános.
2013. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszod!
2013. máj. 31. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"Köszi a választ, de nem ez volt a kérdésem...

A 2 kislányom születése előtt 15 évig dolgoztam egy helyen..."


S 15 évig azon a munkahelyen mi a szagos Úristent csináltál milyen végzettséggel? Csak mert ha 15 éves tapasztalatú gépészmérnök vagy aki három nyelven beszél, akkor valamit az önéletrajzodban szúrtál el, ha meg 15 évig kávét főztél, akkor nem is nagyon fogsz munkát találni, míg fel nem cseperednek a gyerkőcök. Ezen az elkeseredés aligha fog segíteni, viszont mindig tudod képezni magad - hajrá!

2013. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. 15 évig mit dolgoztál? Így nehéz segíteni, hogy még szektort sem írsz le.

2. Miért kellene tudniuk, hogy kisgyereked van? Ne írd bele az önéletrajzba és ennyi...

2013. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5/6-os válaszoló: Nem vagyok sem zseni, sem hülye...és még kávét is tudok főzni!:-))

Egy vállalatnál dolgoztam, több területen: pénzügy, számvitel és gazdászat...

A munkaköröm megszűnt.


Hogy miért írom bele az önéletrajzomban, hogy vannak gyerekeim? Mert véleményem szerint így korrekt, és mert idővel úgyis kiderül.


A válaszokat köszönöm!

2013. jún. 1. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem korrektség kérdése. A munkáltatónak nincs köze hozzá, rá sem kérdezhet.

Ha beleírod, akkor elveszed azt a lehetőséget magadtól, hogy behívjanak egy interjúra és megismerhessenek.

Másrészt ha oda van írva, hogy "X gyerekem van", akkor feltételezik, hogy ezt te annyira fontosnak tartod megosztani, hogy a munkád elé is helyeződik. Munkáltatói szempontból ez nem jó indítás.


Pénzügyi területen dolgozom, bár nincs gyerekem, korom alapján lehetne három is. Sehová nem írom be a családi állapotomat. Az össz személyes adat a születési évem (kb. be tudják lőni hány éves vagyok) és a lakhelyem kerületként megjelölve (milyen messziről járnék be).

Soha, sheol nem kérdeztek rá, a jelenlegi helyemre is úgy vettek fel, hogy egyedül a HR-nél, felvétel UTÁN kitöltendő NAV-os papírokra kellett ráírni, hogy igénybe veszek-e adókedvezményt eltartott után.


Nem korrektség, inkább - elnézést - balekság ráírni a CV-re. Munkába állás után kiderülhet, addig semmi közük hozzá. Interjún pedig nem kérdezhetnek rá, törvény tiltja.

Nálam egyetlen egyszer kérdeztek rá egy interjún, ott azt válaszoltam, hogy "a jelenlegi jogi szabályozás ismeretében Ön mit válaszolna a helyemben erre a kérdésre?". Elnézést kértek és ugrottunk a kérdésről. Ennek ellenére felvettek volna, csak végül másik (a jelenlegi) munkahelyet választottam.

2013. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél!


Évekre lebontva adtam meg a munkatapasztalatokat...2007-2013 ez volt a Gyesem ideje...

de akkor átvariálom az önéletrajzomat!:-)

2013. jún. 1. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:

A hat évre lehet, hogy érdemes lenne valamit kozmetikázni. Esetleg írd bele, hogy családi vállalkozásba segítettél be, tanultál valamit, stb. Nyelvet úgy is lehet tanulni, hogy nincs intézményi nyoma, mert otthon, önszorgalomból tetted.

Egy-két éves lyuknál pedig elég annyit mondani, hogy "családi okokból". Értelmesebb munkáltató nem firtatja tovább.


Nálam a főiskola csúszott meg csúnyán, elég komoly lukak voltak az önéletrajzomba. Két módon kozmetikáztam:

Egy ismerőst megkértem, hogy hadd írjam bele a cégét, mint munkáltató (ha netán felhívnák, tudjon róla). Amúgy alvállalkozóként voltam alkalmazva - soha nem tudják ellenőrizni.

A főiskolát pedig 4 évre írtam, hiába volt majdnem a duplája. Annyira nem mennek utána, a diplomába pedig csak a kiállítás dátuma van, a tanulmányok kezdete nem, tehát ellenőrizhetetlen.


Olyat ne írj bele, ami feltételez olyan jártasságot, ami nincs. Nálam is a kamu munkahely egy fordítóiroda volt. Ténylegesen dolgoztam fordítóként, csak nem náluk - tehát a fordítási készségemet ellenőrizhették volna, nem okozott volna gondot.


Bármilyen létező vállalkozást beírhatsz - ha tudsz könyvelni, írd be, hogy könyvelési, adminisztrációs feladatokat láttál el.

2013. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!