Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkaügyi hivatal állást...

Ha a munkaügyi hivatal állást talál nekem, azt muszáj elfogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék felmondani a munkahelyemen, és saját vállalkozásban dolgozni. Előtte viszont, ha van rá lehetőség, igénybe venném a három hónap álláskeresési járadékot. Tartok viszont attól, hogy a munkaügyiben a végzettségemmel és a képességeimmel azonnal találnának nekem állást. Mondhatok ilyenkor nemet, vagy inkább hagyjam az egészet a fenébe, és jelentsem be a vállalkozást rögtön azután, hogy felmondtam?

2013. máj. 22. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól te ne félj, hogy a munkaügy talál neked "azonnal" bármit is. Ált. senkinek nem találnak semmit, főleg nem szakmába vágót.


De ha mégis akkor annyi történik, hogy addig kapod a járulékot, amíg ajánlanak neked valamit és ha visszautasítod tovább nem.

2013. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem találnának. Angol szakos diplomám van, és a környékbeli falvakban hemzsegnek az olyan iskolák, ahol nem sikerült szakos tanárt találni.
2013. máj. 22. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy nem is akarnak, mert nincs rá pénze az iskolának :) Ezzel is kalkulálj.
2013. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy oda ki tudjanak közvetíteni, az is kell, hogy az iskola bejelentse a kirendeltségen, hogy ilyen-olyan embert keres. Egyébként nem hiszem, hogy angol szakost nem találnának, más van ott a háttérben. Egyébként, kérdésedre válaszolva, igen, muszáj elfogadni, akár azt is, ha utcaseprő munkakört ajánlanak fel. De ha nem fogadod el, max. szankciósan törölnek, megszüntetik az ellátásod, és ennyi.
2013. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!