Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivan akkor ha a polgári per...

Mivan akkor ha a polgári per után nem birok fizetni?

Figyelt kérdés
munkanélküli vagyok, nemcigány. és egy személynek bekellet törnem az orrát (egy olyan dolog miatt amit nem szeretnék ide leírni de még így is olcsón úszta meg) polgári pert indított ellenem. mivel nincs munkám, hogy fogják rajtam bekövetelni a büntetést?

2013. jún. 1. 03:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Így van, jön a végrehajtó és max leülöd vagy közmunkán ledolgozod, bár a mai közmunkaórabér alapján ez életfogytiglan lehet :S
2013. jún. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Az orrbetörés az nem polgári peres ügy, hanem BTK.
2013. jún. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"egy személynek bekellet törnem az orrát"


Ilyen nincs, hogy neked KELLETT, ez egyértelmüen mutatja, hogy agressziv valaki vagy.


Ami meg a büntetést illeti, ha nem fizetsz, akkor végrehajtanak.

2013. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez büntetőper, és nem valószínű hogy a bünti pénzbeli lesz! Tehát végrehajtó, mint olyan, hogy majd jön és elviszi azt, ami a lakásban van, szóval szerintem ilyesmire nem lehet, nem kell számolni.
2013. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az orrbetörés súlyos testi sértés, nem polgári per hanem büntetőper.


A végén nem pénzbüntetést fogsz kapni, hanem a bírótól függően felfüggesztettet vagy letöltendőt...

2013. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Buntetoper, de a per lezarulta utan a sertett polgari peres uton kerhet karteritest. Nyilvan itt is ez tortenhetett.
2013. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bármilyen tulajdonodra ráterhelhetik a tartozást, akár jelzálog is mehet az ingatlanra, ha van.


Komolyan érdekelne, hogy miért KELLETT betörni az orrát valakinek?

Letöltendőt vagy felfüggesztettet kaptál a büntetőjogi résznél?

2013. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Vannak olyan dolgok amik mellet nem bir elmenni az ember szónélkül és csak tűrni hogy valaki ilyen meg olyan dolgokat művel. Nem szeretnék belemenni miért kapta ezt az illető, de megérdemelte.


Büntetésként 80 óra közmunkát kaptam. de akit megütöttem polgári peres eljárást is indított ellen, abban reménykedve hogy pénzt fizessek neki. ha pénzbüntetést kapok mit tudnak velem csinálni, hogy birják behajtani a pénzt? ingósságom/ingatlan nincs a nevemen.

2013. jún. 2. 05:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Bemennek a bejelentett lakcímedre és amiről nem tudja más számlával igazolni, hogy az övé, azt vélelmezik, hogy a tiéd és viszik.

Értelemszerűen olyanokat nem visznek, ami egyértelműen másé, pl. női ruhákat nem visznek el egy férfitól.


Olyan meg nincs, hogy valami nélkül nem lehet elmenni szó nélkül, csak fizikai erőszakkal. Gondolom egy másik jómadárról van szó, aki ugyanarra a hölgyre hajtott.

Téged meg jogosan elítéltek önbíráskodásért.

2013. jún. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

bejönnek a házamba a behajtók? és elviszik a régi tv-met meg a pentium 3-as számítógépemet, meg a 8 éves mikróhullámú sütőmet ami a konyhában van???

ilyen létezik? :D

2013. jún. 2. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!