Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok ötleteket mondani...

Tudnátok ötleteket mondani munkahelyi lógáshoz?

Figyelt kérdés

Van egy "kedves" kolléganőnk, aki ilyen-olyan ürüggyel állandóan hiányzik. Most betegen volt, de alighogy visszajött, már megy szabira. Tavaly is eljátszotta, amikor "pont" itthon volt a férje külföldről, hogy ő most beteg, úgyhogy nem jön dolgozni. Mi meg szívunk idebenn.

Nekem nincs orvos ismerősöm, hogy kamura kiadjon papírt, meg anyagilag sincs kedvem elmenni tp-re. Gyerek sincs,akire hivatkozhatnék, hogy most napköziben van stb.

Már elegem van, én is lógni akarok. Tudnátok írni jó ötleteket, akár csak fél napos lógásra?



2013. jún. 5. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Állami cégeken kívűl az ilyen lógósokat nem nagyon szívlelik - s ha csak nem ti is ilyennél vagytok, nem jósolok hosszú jövőt annak a koléganőnek. Ha lógni akarsz kösd fel magad - majd lesz időd gondolkodni mennyire jó dolog a lógás, s hogy vajon akkor ki fogja helyetted a munkád végezni, a családot fentartani, stb.
2013. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, a kolléganőt nem nagyon érdekli ki gebed meg helyette idebent. És hidd el, el lehet lógni nem állami cégnél is, csak be kell nyalni a vezetőségnél, meg orránál fogva vezetni mindekit.

Ez az, ami sajnos nekem nem megy, ezért várnék ötleteket.

2013. jún. 5. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az a szép ebben hogy leszólod meg panaszkodsz erre a csajra,és közben te meg uyganazt akarod csinálni mint ő ?!Gondolkodj már el egy kicsit...ha ugyanolyan agyi szinten vagy mint ő akkor egy rossz szót ne merjél rá szólni!A másik hogy más szinte bármit megadna hogy tudjon dolgozni...nektek meg ez a legnagyobb problémátok..
2013. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, még csak június eleje van, és már elfogyott az összes szabid? Vagy nálatok a szabit is meg kell indokolni? Én csak szólni szoktam hogy ekkor és ekkor nem jövök, sosem kértek indoklást. A főnök szemszögéből abszolút lényegtelen, hogy utazom, itthon heverészek vagy külföldről jött barátot fogadok. A lényeg, hogy annyi nappal gazdálkodhatok, amennyi egy évben jár (most 28). Meg persze hosszabb távollétet (1 hétnél több) nem árt egy-két héttel korábban bejelenteni.
2013. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3.

Épp az, hogy én nem olyan vagyok, de ha más csinálhatja, akkor most már én is. Én lennék az a hülye, aki mindig bent marad mások helyett is.

4.

Itt nem szabiról van szó, bár nálunk nem kell megindokolni, hogy miért kell, de 15 nappal előtte be kell jelenteni, és "csak" 5 kollégával kell egyeztetni, hogy mikor mehetek. És persze itt is mindig én szívok.

Itt a szabin felüli lógásokról van szó, ami valakinél természetes, hogy itt ellógok fél napot, ott ellógok egy egész napot stb.

2013. jún. 5. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Főnököt cuppantsad le párszor, és elnézi, ha később mész be melózni.
2013. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"ha más csinálhatja, akkor most már én is"

Ha ilyen undorító hozzállás jellemezné az embereket, már mindenki kipusztult volna, mert ha más is ölhet/csalhat/lophat/hazudhat, akkor én is.



"Itt a szabin felüli lógásokról van szó, ami valakinél természetes, hogy itt ellógok fél napot, ott ellógok egy egész napot"

S te mit csinálnál ezeken a fél napokon? Játszanál, tévéznél, szaporodnál? Mire kell neked az az ellógott idő? Vagy csak irigy vagy rá? Vagy honnan tudod hogy az említett kolleganőd pl. mire használja fel? Mi van ha másodállása van, hogy eltartsa a gyerekeit, lelkisegélyszolgálatos vagy kórházba jár? Persze benned ez fel sem merült, neked csak a kummantás a lényeg...

2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Jajj, nagyon le tudjátok szólni a kérdezőt, de abba bele se gondoltok hogy lehet akár fiatal is aki nemrég kezdett dolgozni és minden "retek munkát" rásóznak, meg lehet ott valaki beképzelt aki gondol egyet és holnaptól egy hétig nem jön, te meg csinálj egyszerre két munkát.

Bármi lehet de ti csak leszólogattok.


Jobb ötlet nem jutott most eszembe, de szerintem a fogászat az pont olyan hogy néha néha egy két órára el kell menni, és elhúzódhat hetekig is.

2013. jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
61%

Én mint cégvezető, ezt használom lógás ellen:

[link]


És igen, én se értek egyet a fentiekkel. Ha "lógni" szertene, szóljon a főnökének, és mondja el a valóságot!

2014. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!