Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen lehet pincérnőnek...

Paris hilton kérdése:

15 évesen lehet pincérnőnek menni?

Figyelt kérdés
Mert keresnek egy helyre pincérnőket nyári munkára.
2008. jún. 21. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha még nem töltötted be a 15. életéved, akkor kell valamelyik szülőd engedélye. Ha már elmúltál 15, akkor mehetsz... szerintem érdeklődj az állás ügyében, mert akkor megtudhatod, hogy egyéltalán felvesznek-e, és ha igen, akkor miket kell hozzá elintéznek (lehet, hogy a munkaügyi központban ki kell válatod a munkvállalói kiskönyvet).
2008. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 15,de anyum szerint nem vennének fel,mert alkoholt is szolgálnak fel.
2008. jún. 21. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
16 éves kor alatt törvényileg tiltva van még a nyári munka is! Hivatalosan nem foglalkoztathatnak, az a vállálkozó, aki mégis felvesz, pénzbírsággal büntethető! Az alkoholos italoknak egyébként semmi köze ehhez, nem emiatt tilos. Ajánlom figyelmedbe a Munka Törvénykönyvének vonatkozó részeit, megtalálod a www.magyarország.hu-n
2008. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó,de én nem M.o-i vagyok..
2008. jún. 21. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most erről a kérdés feltevésében egy szót sem szóltál, mint ahogy arról sem, hogy hova kívánod a felvételedet elintézni.

Mivel a gyakorikerdesek.hu magyar oldal, magyar nyelven, így a "15 évesen lehet pincérnőnek menni?" kérdésedből vélelmezik azt, hogy hazánkban akarsz elhelyezkedni magyar állampolgárként.


Egyébként pedig még mindig nem derült ki, hogy melyik ország állampolgára vagy és melyik országban akarsz munkát vállalni. Ezen infók nélkül pedig nem igazán tudunk segíteni.

2008. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szlovákiai vagyok..
2008. jún. 22. 04:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kedves kérdező, nem könnyíted meg túlzottan a dolgunkat. Rendben, felvidéki vagy, de még mindig nem mondtad meg, hogy otthon vagy Magyarországon szeretnél-e dolgozni. Ugyanis a helyzet a következő: a Munka Törvénykönyvének négy évvel ezelőtti módosítása az uniós előírások miatt történt meg. Itt és ekkor kötötték ki, hogy 16 éven alul nem ehet törvényesen munkát vállalni. Nomost, miután ez egy uniós szabályozás, és Szlovákia is uniós tag, gyanítom, nálatok is lézetik ugyanez a törvény. Nézz utána a szlovák törvényekben! Ez vonatkozik arra, ha otthon akarsz dolgozni.

Ha átjönnél Magyarországra, azt sajnos 18 éves kor alatt nem teheted meg. A munkavállalói mobilitás ugyanis csak nagykorú egyénekre vonatkozik. Remélem, kielégítő volt a válasz. :P

2008. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!