Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bankkártyát...

Krisztian.espana kérdése:

Hogyan lehet bankkártyát csináltatni?

Figyelt kérdés

Helló! Pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy ha elkészítem a bankkártyám, akkor egyből kapok számlaszámot, vagy csak akkor amikor megjött a bankkártyám? Én egy online fogadóirodához szeretnék regisztrálni és úgy hallottam, hogy ehhez a Visa fajtájú bankkártyát ajánlják, de olvastam, hogy majdnem minden banknál van Visa kártya. Melyik banknál lenne a legjobb csináltatni?:)

Remélem értelmesen írtam le mindent:D

Köszi előre is!



2013. jún. 22. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Amelyik banknál vezetik a bankszámládat, ott kapsz hozzá bankkártyát is. Csak bankkártyát nem tudsz sehol igényelni.
2013. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először lesz bankszámlád (vagyis bankszámlaszámod), és a bankszámládhoz kapod majd a bankkártyát. Nem fordítva...
2013. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1./ Először is egy BANKSZÁMLÁT kell csináltatnod valamelyik bankban... Ez megvan 1 óra alatt...


2./ Csak a bankszámládhoz kaphatsz BANKKÁRTYÁT!...

Ha megvan a bankszámlád, akkor választhatsz mellé bankkártyát... Ez kb. 8-14 nap alatt készül el, a legtöbb bank postán kiküldi, egy másik borítékban (pár nap eltéréssel) meg a hozzá való PIN-kódot...


3./ Általában a DOMBORNYOMOTT BANKKÁRTYÁKKAL tudsz az interneten fizetni... (Ilyen van VISA-ban is, van MasterCard-ban is.)

A VISA-kártya dollár alapon működik, a MasterCard pedig Euró alapon... (Ezt jó tudni, mert ha Visa kártyával eurós oldalon vásárolsz, akkor magasabb lesz az átváltási költséged.)


Vigyázz, mert vannak olyan bankok, ahol a bankkártyák nem működnek online-fogadó oldalakon!!!...

(A bank nem engedélyezi az ilyen oldalakon való fizetést.)

2013. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dombornyomott bankkártyával interneten fizetni???

Jó lesz ahhoz a sima is...

MKB banknak van egy jó kis internet kártyája (azzal nem tudsz fizetni boltban v egyéb helyeken mert nincs mágnescsíkja se chip-je..). Oda azt a összeget csoportosítod át amire szükséged van, majd azt a mennyiséget levásárolod a neten.

Mivel VISA, pl tudsz vele a booking.com-on szállást foglalni.

2013. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem.:) Köszi mindent. Akkor a legjobb a netes fizetéshez az MKB Banknál a Visa kártya? És azért nem kell fizetni hogy elkészítsék a bankszámlámat?
2013. jún. 22. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem az Mkbs b visa kártyával lehet a legjobban neten fizetni, minden bank bármely internetes fizetésre alkalmas kártyájával ugyan olyan jól lehett fizetni. Továbbá szinte minden banknál van a fent említett virtuális bankkártya is.

A bankszámlának és a bankkártyának pedig általában díja van, amely bankonként változó.

2013. jún. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Étsd: fenntartási, vagyis havi és/vagy éves díja van.)
2013. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!