Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az E-ON minden hónap 1-je és...

Az E-ON minden hónap 1-je és 28/29/30/31-e közti időszakról küldi a számlát?

Figyelt kérdés
Tehát június 28-án még nem kaphatom meg a júniusit? Apukám összevissza kavar a számlákkal, nem mondom, hogy szándékosan, de legutóbb is mást fizettem, mint amit kellett volna.

#villanyszámla #E-ON #E.ON #számlázási időszak
2013. jún. 28. 12:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez egyre jobb. Most meg tudtam nézni az elektronikus számlákat, már a júliusi-augusztusi fogyasztásom is ki van számlázva. Nem értem...Azt viszont igen, hogy lehet az, hogy valamelyik év végén szüleimnek 90000Ft-ot fizetett vissza az E-ON, mert év végi összesítésben annyi túlfizetést találtak...Basszus.
2013. jún. 28. 12:47
 2/4 A kérdező kommentje:

...szóval a számlák alapján nem elsejétől hó végéig, hanem 20-a körül van számlazárás.

Mindenesetre ha valaki eligazodik ezekben a dolgokban, akkor szívesen veszem a segítségét. Nem úgy tűnik, mintha átalány lenne, mert nem mindig ugyanannyi az összeg, meg fogyasztás is van írva.

2013. jún. 28. 12:56
 3/4 anonim válasza:
100%
Áram vagy gázszámláról van szó? gázszámla esetén mivel minden hónapra különböző a korrekciós tényező így az összeg havonta különbözhet. Ha a számla jobb felső sarkában részszámla van akkor általánydíjról van szó. Átalány esetén előre 3-4 számlát küldenek ki, amely összegét az előző évi fogyasztás alapján állapítják meg. A számla elszámolási időszaka és fizetési határideje mindenkinél változó, ez szerintem attól függ hogy milyen régióhoz tartozik a település, de mindig 1 havi fogyasztás van elszámolva benne. 11 részszámlát küldenek és 1 elszmoló számlát a leolvasott érték alapján, ami az előző évi fogyasztás alapján becsült részszámla mennyiség és a valós fogyasztás közötti különbözetről szól. Ha több volt a fogyasztás rá kell fizetni, ha kevesebb akkor van visszafizetés.
2013. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áhá, köszönöm! Hát ezt nem találtam volna ki magamtól. :-D Nem is tudtam, hogy az EON gázt is szolgáltat, nekem villanyszámlára vonatkozik a kérdésem mindenesetre. (jobban belegondolva, rég hallottam már a gázszolgáltató nevét, lehet, hogy felvásárolták...:-P)

Igen, az van odaírva, hogy részszámla. Köszönöm a segítséged!

2013. júl. 4. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!