Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tescoban bankkártyás fizetés?

Tescoban bankkártyás fizetés?

Figyelt kérdés
Tescoban a férjem bankkártyájával akartam fizetni, mert az enyémről már elfogyott a pénzünk, rezsire, törlesztésre. Erre a pénztáros lány flegmán odavágta hogy ezzel bizony nem fizethetek, mert nem az enyém. Mondtam hogy a férjemé, és csak ezzel tudok fizetni, nincs nálam pénz. Továbbra is állította hogy már pedig ezzel nem fogok fizetni és visszadobta a kártyát flegmán. Akkor mondtam neki, hogy 3 évig dolgoztam egy drogériában, ahol bizony nagyon sok nő fizetett nem az ő nevén lévő bankkártyával, és el kellet fogadnunk, sőt központtól jött az utasítás, hogy még csak szóvá sem tehetjük hogy nem az övé a kártya. Örülünk hogy bejött, és nálunk akarja elkölteni a pénzét, nem hogy visszautasítjuk a fizetést. Mikor mondtam hogy akkor hívjon ide egy vezetőt, akkor pofákat vágva lehúzta a kártyát! Egyébként ha az én fizetésem is arra a számlára menne, és csak egy kártyánk lenne hozzá, ami a férjem nevén van, akkor sem lenne semmi köze hozzá egy pénztárosnak sem, hogy milyen kártyával fizetek.
2013. jún. 28. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Lehetett volna a kártya lopott is. Én örülnék neki, hogyha a kártyámat ellopja valaki, akkor jól pofára esne utána a tescoban...

Szóval jogos volt szerintem a pénztáros nézőpontja.

2013. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de ilyen alapon bárki lelesheti a pin kódot, ellophatja a kártyát, és fizethet vele... És bárki mondhatja azt, hogy az ő férje. Egyébként elvileg ti sem fogadhattátok volna el más bankkártyáját (vagy ha x+1 éve igen, azóta változhatott a szbályozás...). Még arra is megkérhet, hogy személyazonosító irattal igazold magad (ha a saját kártyád, olyankor is).


[link]


"Előfordulhat, bár nem általános, hogy az elfogadóhelyen a bankkártya használatakor valamelyik személyazonosító okmányt is elkérik (pl. magasabb összegű vásárlás vagy visszaélés gyanúja esetén). Ez annak érdekében történik, hogy megakadályozzák a visszaélést vagy biztosítsák magukat (és ezzel közvetve a kártyatulajdonost is!) a nagyobb pénzügyi kockázat ellen. A személyazonosság okmánnyal történő igazolása természetesen önkéntes, az elfogadónak pedig az adatvédelem szabályai szerint kell eljárnia."

2013. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha lopott lett volna, nem tudtam volna pin kódot.

Ahol dolgoztam, ott naponta több tíz ezreket, sőt még többet is fizettek nem saját bankkártyával, és el kellett fogadnunk .

2013. jún. 28. 12:38
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem csupán nézőpont kérdése. Másik személy kártyájával nem vagy jogosult fizetni. Az, hogy előző munkahelyeden profitéhségből önkényesen felülírták a szabályokat, még nem kötelező érvényű a többi boltra nézve. Szóval nincs min felháborodnod.
2013. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2700 forint volt amit fizettem.

Egyik volt kolléganőm nem akarta elfogadni a vevőtől a kártyát, mert nem az ö nevén volt. A vevő fölháborodva jelentette a központba, ahonnan azonnal telefonáltak hogy el kell fogadnunk. A kolléganőmet pár nap múlva elbocsájtották.

Akkor hogy is van ez?

2013. jún. 28. 12:42
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lopott lett volna, nem tudtam volna pin kódot. "


Nagyon amatőr tolvaj lennél :)

Először le szokták lesni egy ATM használatnál, és csak utána lopják e a kártyát.


Amúgy egyre több a PayPassos kártya, amihez nem is kell pin kód, csak lehúzod.

2013. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben világosan hivatkozás van arra, hogy nem jogszerű más kártyájával fizetni, sőt akár BAR listára is tehetnek miatta.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2013. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És ha egy számlára menne a fizetésünk?
2013. jún. 28. 12:45
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igaza van. A kártyával csak a kártyabirtokos vásárolhat. Ráadásul vannak olyan kártyák amik pinkódot sem kérnek (pl. PayPass).


Ha a férjeddel közös számlád van, akkor is ahhoz két kártya lenne. Egy főkártya, és egy társkártya. Amennyiben csak egy van, úgy a számlához Te csak a bankfiókban férnél hozzá, személyivel, aláírással.


És igen is köze van hozzá, hogy milyen kártyával fizetsz, mert ha baj van, még őt is elővehetik. Másrészt meg nem tudja leellenőrizni, hogy tényleg a felesége vagy-e.


Nem értem a felháborodásod, meg butaságokat beszélsz. Ahol régen dolgoztál, ott bizony sz@rul csináltátok, örülj, hogy nem lett belőle probléma és nem jött egy tajtékzó ügyfél, hogy tulajdonképpen ellopták a kártyáját. Rátok is húzhatták volna, hogy tulajdonképpen egy kártyalopásra szövetkezett bűnbanda segédei vagytok, már ha történt volna ilyen eset.

2013. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

"Ha lopott lett volna, nem tudtam volna pin kódot. "


Naiv vagy, ha így gondolod. Remélem sosem kell megtapasztalnod az ellenkezőjét.


"Ahol dolgoztam, ott naponta több tíz ezreket, sőt még többet is fizettek nem saját bankkártyával, és el kellett fogadnunk ."


Ettől, és a "felsőbb utasítástól" függetlenül szabálytalanul jártatok el. Ne nagyon reklámozd ezt, mert az elfogadót megbüntethetik.

2013. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!