Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor számítok egyedülállónak:...

Mikor számítok egyedülállónak: ha a férjem már másik lakcímen lakik (oda is van bejelentve), vagy csak ha már el is váltunk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elváltatok...
2009. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a juttatások miatt kérdezed, akkor elég, ha különéltek. Az unokatestvérem is csak külön él a férjétől, és mégis emelt családi pótlékot kap, meg a gyerek iskolájában is a menzáért kevesebbet kell fizetnie. Be kellett adnia valami papírt, amin igazolta, hogy külön háztartásban élnek.
2009. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, az önkormányzatnál igényelhető szoc-juttatások miatt kérdezem. Ha elég a külön lakcím, akkor minél előbb be tudom adni az igénylést és nem kell megvárni a bírósági végzést...


A kislányom 13 hónapos, és februárban születik meg a kistesó - viszont a férjem visszaköltözött a szüleihez, és így egyedül nem boldogulok a lakáshitellel meg a rezsivel pusztán a GYED-ból meg a CSP-ből.

Így 2-en a kislánnyal bőven a rászorultsági határ alá esünk,3-an meg majd méginkább...

2009. okt. 15. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves.Ha külön éltek,és ahogy írtad tudod igazolni is,és persze folyamatban van a válóper akkor a gyerektartást is kérheted!!Ezt azért tudom,mert a testvérem válik még csak most adta be az ügyvédnek a papírokat),és már most fizet a férj:)Járj utána,hátha neked is van ilyen lehetőséged:)
2009. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
igen , elég a külön lak cím.Én is 5 éve élek külön. Nem a papír forma köt össze 2 embert , így nem is az választja szét.
2009. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A férjed nem járul hozzá ezekhez a kiadásokhoz?Milyen ember az olyan?
2009. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Utolsónak:

A kocsit már eladta, a gyerekek javára lemondott a lakás rá eső részéről. Jelenleg jövedelme sincs( a válság miatt megszűnt az állása és még nem tudott újból tartósan elhelyezkedni, csak feketézik ezt-azt, ami épp csak elég arra, hogy ne a nyugdíjas szülei kegyelemkenyerét egye). Kérlek ne ítéld el, mert nem ismered :) Jó ember, csak már nem tudtam együtt élni vele. Ha majd talpra áll kicsit, segíteni fog minket anyagilag is, csak hát addig is muszáj vmi megoldást találnom, még ha szégyenlek is "segélyért" sorbaállni.

De mindent megteszek, hogy ne kelljen anyaotthonba kerülnünk a kislánnyal (és majd a tesóval).

2009. okt. 21. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!