Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő lépés...

Mi lenne a megfelelő lépés ebben az esetben? (Vatera)

Figyelt kérdés
Már kb. egy hónapja vásároltam egy ruhát pár száz forintért a vaterán, s el is utaltam az összeget postaköltséggel együtt (sima levélként kértem). Meg is érkezett a pénz az eladóhoz és írta e-mailben, hogy feladta a csomagot. De nem érkezett meg. Ma kaptam egy e-mailt az eladótól, hogy visszaérkezett hozzá a csomag, mi legyen a teendő? Hát fogalmam sincs mit kéne tennem. Kérjem újra és fizessek ismét érte, amikor már kifizettem az árát és a postaköltséget is? Vagy tegyem semmissé és felejtsem el az egészet annak ellenére, hogy elküldtem a pénzt?
2013. júl. 2. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Öööööö miért nem küldi el neked újra?

Miért érkezett vissza hozzá a csomag?


Ha rossz címet adtál meg vagy nem vetted át a csomagot akkor fizesd ki újra a posta árát és adja fel újra.


Ha viszont ő cseszett el valamit (pl. rosszul címzett) akkor küldje csak el saját költségén neked.

2013. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó címet adtam meg, nem tudom mért nem kézbesítette ki a postás, valószínűleg nem voltam itthon.
2013. júl. 2. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
A postás hagyott volna cetlit, hogy csomagod van, menj be érte a postára. Én megkérdezném az eladót, hogy milye címre küldte, és ha ő rontott, neki kell állnia az újabb költséget.
2013. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ha a postás nem talál otthon, hagy egy cetlit, amivel átveheted a megadott postán. Kérdezd meg, hogy mi volt az oka, hogy visszaérkezett a csomag, valószínű, hogy ő adott meg rossz címet, abban az esetben meg küldje el újra a saját költségén.
2013. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
A postás nem hagyott volna cetlit,mert mint írta a kérdező SIMA LEVÉLKÉNT kérte. Ilyen esetben nem hagy a postás cetlit. Valószínű,hogy rossz helyre címezte,mert egyébként nem megy vissza egy sima levél a feladóhoz. Egyébként meg nem értem,hogy pár száz forintért vesz valaki egy ruhát,de 200ft-ot sajnál,hogy ajánlottként biztosan megkapja a terméket. Miért nem ér meg annyit? Örülhetsz,hogy visszament és nem dobták be valahova csak úgy a leveled.
2013. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!