Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? 2009-ben...

Mire számíthatok? 2009-ben beléptem egy ismerősöm unszolására az ING önkéntes Magánynyugdíjpénztárba. Kb.3 hónapig fizettem a havi 2000 ft-ot, aztán nem. Próbáltam megszüntetni a tagságot, de 10 évig nem lehet nem fizetés esetén sem.

Figyelt kérdés
Mire számíthatok, mit kérhetnek számon tőlem, ha letelik a 10 év? Ami addig összegyűlt megkapom-e, mármint a pénzt.
2013. júl. 2. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Ami addig összegyűlt??? Mégis mire számítasz? Összesen betettél 6000 Ft-ot, azóta nem fizetsz semmit. Önkéntes nyugdíjpénztárnál, ha egyáltalán nem fizetsz tagdíjat, akkor a bent lévő pénzedből levonják havonta a minimális tagdíjra eső kezelési költséget. Ez ugyan nem több pár száz forintnál, de 6000 Ft-ot akkor is jóval előbb felemészt, mint 10 év, ekkora összeg meg nem gyarapodik olyan iramban, hogy ezt kompenzálni tudja. Azt nem tudom, hogy mínuszba viszik-e a számládat, ha már a kezelési költségre sincs rajta pénz, ennek nem ártana utánakérdezned.
2013. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!