Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az kertünkben találtam egy...

Az kertünkben találtam egy nagyon réginek tűnő pénzérmét. Mit és hogyan tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
Amúgy a kiadási dátum már nem látszik, de az egyik barátomnak van hasonló pénze, ami 231-ből való és azt mondta, hogy sokat ér, kb.150 ezret.És ezt hol tudnám eladni vagy felbecsültetni az értékét?

2013. júl. 7. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
első körben lefényképezhetnéd, vagy beszkennelhetnéd
2013. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani. Akár értéktelentől a nagyon értékesig terjedhet.


De teljesen mindegy, mivel:


A régészet és a régészeti örökségvédelem jelentősége világszerte, így Magyarországon is egyre növekszik. A földben és vízben lévő régészeti örökség a magyar állam tulajdona, így az utóbbi tíz évben több törvény és rendelet született e témában, új örökségvédelmi hivatalok jöttek létre a kulturális örökség kezelésére, és a nagyobb régészeti ásatások lebonyolítására.

2013. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben, lefotózom.

Amúgy igen, tisztában vagyok ezekkel az erőltetett törvényekkel, de ha a saját telkemen találtam akkor is?

2013. júl. 7. 21:13
 4/13 anonim ***** válasza:

A régészeti lelet akkor is, függetlenül a terület tulajdonjogától vagy attól, hogy milyen mélyen találtad.


Az ásványkincsek és természeti erőforrások pedig egy bizonyos mélység (talán 1-2 méter alatt). Ezért áll elő az a paradox helyzet, hogyha a saját telkeden a saját költségen fúrsz egy kutat majd a saját költségeden kiszivattyúzod a vizet akkor az után fizetned kéne minden liter kiszivattyúzott víz után...

2013. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Áh értem, köszi :)

Na mindegy, valami régiségkereskedőnél vagy nem tudom hol eladom.

Amúgy van róla kép mindkét oldaláról:

[link]

[link]

2013. júl. 8. 00:52
 6/13 anonim válasza:
Vidd el egy zálogházba, ott megmondják mennyit érhet.
2013. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elméletileg köteles vagy bejelenteni az államnak, és felajánlani nekik......

Ez inkább egy római érmére hasonlít. Több kereskedőhöz vidd be felértékeltetni, nehogy kihasználjanak.


Majd írd meg mi volt.

2013. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem is valami rómainak tűnik.

Igen elmegyek többhöz is, majd mondom, hogy mi volt. :)

2013. júl. 9. 16:47
 9/13 anonim válasza:
Erre énis kíváncsi leszek külömben feketén eladhatod egy jó kis summályért.
2013. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na sziasztok :)

Most elég ideges vagyok, mert elmentem ebbe a boltba [link] és azt mondták, hogy valóban egy római érme, valami Valentinianus cézáré volt, csakhogy annyi van belőle, hogy max 50 forintot ér. És ráadásul olyan bunkók voltak az eladók, hogy még a pofámba is röhögtek.. Szerintetek BÁV-nál ugyanezt mondanák? Vagy hol tudnám "feketén" eladni?

2013. júl. 14. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!