Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg behajthatják rajtam...

Tényleg behajthatják rajtam ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

Korábban rendeltem egy internetes szolgáltatást egy német cégtől. Ám sajnos paypalos fizetésen kívül más lehetőség nem volt. Ezért egyrészt nem is vettem igénybe a szolgáltatást, viszont lemondani sem mondtam le, mivel úgy gondoltam leállítják a szolgtatást, ha a pénz nem érkezik meg pl 1héten belül.

Viszont pár napja kaptam egy német pénzbehajtási cégtől egy 30ezres fizetési felszólítást, ráadásul a szolgáltatást márciusban rendeltem és azóta gyűlt az összeg. Ha 10napon belül nem fizetek akkor tovább adják egy magyar pénzbehajtónak ami szintén megterheli a már amúgyis húzós összeget a saját költségeivel. (3 eurós szolgáltatásból indult az egész)


Nem írtam alá semmilyen papírt, személyiszám és társait pedig szintén nem adtam ki. Ráadásul fizetési felszólítást se kaptam a cégtől, a behajtási papíron kívül.


Mit csináljak ilyenkor? Fizessem be, vagy ne foglalkozzak velük?



2013. júl. 10. 04:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyan rendelted meg és mit?

Mi kellett a rendeléshez? Csak e-mail cím?


Szerintem ne foglalkozz velük. Lehet, hogy csak próbálkoznak, hátha bejön.

2013. júl. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen adatokat adtál meg, leginkább ez a kérdés.


Amennyiben megadtad a privát adataidat, és meg is erősítetted a dolgot valamilyen úton-módon, ami bizonyítja, hogy valóban te rendelted meg, akkor igen, fizetned kell. De ezt kétlem :)


Amennyiben nem, akkor írj vissza nekik, hogy te semmi ilyet nem rendeltél, és bizonyítsák be, hogy te voltál. Elvégre lehet, hogy egy haragosod csinálta végig, neked semmi közöd hozzá.

2013. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
BNC-t rendeltem és egy webes megrendelőlapot töltöttem ki, amiben a nevemen, címemen és emailem kívül semmi mást nem adtam meg.
2013. júl. 10. 07:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el.
2013. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!