Mi az a fehér csekk?

Figyelt kérdés

Néhány szolgáltató roppant büszke, hogy az Ő számláját nem sárga, hanem fehér csekken fizethetem.

Jó ez nekem, vagy csak parasztvakítás?


2013. júl. 10. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk semmi előnyünk nem származik belőle. Pontosan ugyanolyan a befizető szempontjából, mint a sárga csekk, ugyanúgy kell vele a postán befizetni. Csak a szolgáltatónak jó, mert kevesebbe kerül az előállítása és a szolgáltató által ennek a feldolgozásáért a postának fizetett díja.
2013. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Amennyire én tudom, a "fehér csekk" elvileg egy olyan utalási mód, ami a posta rendszerén keresztül megy, ezáltal nem minősül banki tranzakciónak, így nem vonatkozik rá a tranzakciós adó.
2013. júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Aham, nem vonatkozik rá a tranzakciós adó, csak épp ahhoz, hogy a postán ki tudjam fizetni fel kell vennem készpénzt, amire viszont a legmagasabb ugye a tranzakciós illeték. Na akkor micsoda? Ki van ez találva nagyon. :D
2013. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
07:20! A legtöbb ember a sárga csekk miatt is felveszi a pénzt, tehát ebben az esetben ez nem számít.
2013. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!