Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendeltem valamit kínából...

Ha rendeltem valamit kínából és a vámon megakad mert elvileg VÁMot kell rá fizetni akkor honnan tudom meg illetve hogyan tudom befizetni?

Figyelt kérdés
és ez a 22eurós határ ez csak a termék ára vagy a postaköltség is beleszámít?
2013. júl. 11. 10:28
 1/5 A kérdező kommentje:
*nem vámot hanem áfát
2013. júl. 11. 10:29
 2/5 Nosco ***** válasza:
Ha fent akad valahol akkor postán kapsz értesítőt. Illetve a másik lehetőség az, hogy mikor hozza a postás akkor kell fizetned érte.
2013. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A termék ára+postaköltség kell 22EUR alatt legyen.
2013. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hogyha 37 euró a tárgy és 8euró a posta akkor ha az eladó 12 eurót ír a tárgy árának akkor elkerülhető így?Egy cipőről lenne szó.
2013. júl. 11. 13:10
 5/5 anonim válasza:

Nem nyitnék most új témát, ehhez kapcsolódik a kérdésem:


Ha rendelnénk Kínából (Aliexpress) erotikus segédeszközt 10-20 $ értékben, az még tudomásom szerint nem vámköteles (22 euro kb. 30 $ jelenleg).


De ha ezt túllépnénk, vagy bármi okból felbontják a csomagot és vám alá esne, akkor előfordulhat olyan szituáció, hogy beidéznek a vámhivatalba, hogy szigorúan személyesen tisztázzák a szexuális eszköz tarifáját?


Vagy esetleg a postásnál kellene fizetni, aki ezáltal tudomást szerezne a csomag tartalmáról?

2013. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!