Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jár munkanélküli segély...

Mikor jár munkanélküli segély vagy valamilyen járadék?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberig főállású anyaságin voltam és találtam állást be is voltam folyamatosan jelentve az anyasági lejárata után de családi okok miatt febr.28.-án kijelentettek,tehát 6 hónap munkaviszonyom lett. Azonnal elmentem a munkanélkülibe ahol azonnal regisztráltak de szerettem volna segélyt kapni azt mondták hogy nincs meg az 1 év munkaviszonyom ezért nem jár. Elküldtek a polg. hiv.-ba ahól ugyancsak elutasítottak az aktív támogatástól is . Az lenne a kérdésem hogy ha 180 napig vagyok regisztrálva akkor kaphatok-e valamit mivel egy fillért nem kapok azóta sem sehonnan. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 19. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A munkaügyitől akkor kaphatsz álláskeresési járadékot, ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 munkaviszonyos napod (egyszerűsített foglalkoztatás is beleszámít)

A polgármesteri hivataltól akkor kaphatsz foglalkoztatást helyettesítő támogatást, ha lejárt az álláskeresési ellátásod (nálad ez nem jöhet szóba, mert nem kaptál), vagy legalább 1 éve együttműködő regisztrált álláskereső vagy (és a vagyoni és jövedelmi viszonyaid alapján rászorulónak minősülsz)

180 napra nem kapsz semmilyen ellátást.

Annyit kérhetsz, hogy a Tbdet rendezze az önkormányzat (az is havi 6660 forint)

2013. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

így van ahogy az 1. válaszoló leírta.

TB-t fizeti az önkormányzat, ha jár neked, és ha 1évig együttműködsz a munkaügyivel, akkor kaphatsz azt hiszem 3 hónapig pénzt.

2013. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen a tb-t megigényeltem és meg is kaptam 1 évre a járási hivataltól. De viszont nem volt meg az 1 év munkaviszonyom visszamenőleg 3 évig ahogy írtam is hogy anyaságin voltam és az nem számít bele,így akkor 1 évig semmi. A férjem minimálbérért dolgozik és ez így sok volt a családival együtt azért utasították el az aktívot is. Hát akkor remélem sikerül minél hamarabb állást találnom. Még 1szer köszönöm.
2013. júl. 20. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!