Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerettek 5-ös lottót játszani...

Szerettek 5-ös lottót játszani? Úgy gondoljátok megéri? Esetleg csak hobbiból vesztek?

Figyelt kérdés

Én tanultam valószínűség számítást egyetemen, nem akarok ezzel felvágni csak azért említem meg mert tudom miről beszélek. Most "kapaszkodjatok meg" kiszámoltam hogyha minden héten megjátszol egy szelvényt akkor 585 833 (nem telefonszám) évig kéne játszani ahhoz hogy 50% valószínűséggel legyen telitalálatod, szökőéveket nem számoltam bele azaz 30 463 310 hétig kéne játszani.


Hosszú távon mindenképpen vesztességes, ha beleszámítjuk azt is hogy nem csak 5-ös találattal lehet nyerni. A prof. annyira játszik ilyet hogy azt sem tudja hogy mennyibe kerül egy szelvény, csak azt tudja hogy régen mennyibe került.



2013. júl. 19. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lottó szerencse kérdése. Én nem játszok rendszeresen csak amikor éppen kedvem van. Mégis pár éve 4-es találatom volt, és igencsak szép összeget nyertem. ( jó sok volt a nyeremény) Nekem nagyon megérte, végül is most élvezem a lakásomat amit a nyereményből vettem..
2013. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én hobbiból veszem.


Tisztába vagyok vele, hogy matematikailag sokkal jobban járnék, hogyha egyáltalán nem vennék lottót, de ez van :)


Szerencse kérdése. A szomszédunk lánya nyert az 5-ösön telitalálatot jó 15 éve, ergo nem lehetetlen :D

2013. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tényleg? Kösz, hogy leírtad, hallod...

Én eddig azt hittem, hogy 99% eséllyel telitalálatom van minden héten. De kösz, hogy elárultad az igazságot :)

2013. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Most egy pillanatra elgondolkodtam, hogy mi az,hogy hobbiból vesztek?

Lehet ezen kívül befektetési célból is?:P


Az álmodozás jogát vásárolják meg a játékosok, nagyrészt. Veszel egy szelvényt, és egy hétig akár álmodhatsz a nyereményről vagy éppen 10percig minden héten a tv előtt.



Valamint, nagyon örülök,hogy ilyen "komoly" számításokat sikerült végezned.

Ha érdekességet szeretnél számolni a lottózással kapcsolatban, akkor itt egy picit érdekes dolog:

Átlagosan a beruházott pénz, hány százalékát veszti el egy játékos ha ötös lottót vásárol, és a főnyeremény 1milliárd ft?(de ugyebár nem csak az ötös fizet)

2013. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Te nagyon okos vagy!! :) képzeld mi is számoltunk valószínűséget még középiskolában :) és nem is gimibe jártam, csak egy közgáz szakközépbe... :)
2013. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mivel nincs megszabva az, hogy egymás után kétszer nem húzhatják ugyanazokat a számokat, így minden héten ugyanakkora esélyed van eltalálni az 5 számot.


Más szempontból vizsgálva pedig mindig 50% esélyed van, vagy eltalálod vagy nem.

2013. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagymamám 50 éve játszik ugyanazokkal a számokkal, még nem volt 5-öse, sőt még 4-ese sem, de most már azért nem hagyja abba, mert úgy van vele, hogyha befejezi, akkor tuti kihúzzák a számait.

Gondoltam is rá, hogy majd továbbviszem, 100 éven belül egyszer csak kihúzzák... vagy nem. :)

2013. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

@17:21 Úgy tudom hogy akkora 4-es találat nem fizet annyit hogy lakást lehessen belőle venni.


@17:27 Nem lehetetlen hiszen előfordul szinte hetenként a teli találat, ha nem csak Magyarországot nézzük hanem a a Föld országait.


@17:30 Nem vicces.


@17:56

"Most egy pillanatra elgondolkodtam, hogy mi az,hogy hobbiból vesztek?

Lehet ezen kívül befektetési célból is?:P


Az álmodozás jogát vásárolják meg a játékosok, nagyrészt. Veszel egy szelvényt, és egy hétig akár álmodhatsz a nyereményről vagy éppen 10percig minden héten a tv előtt. "


Egyik ismerősöm még régen annyira beleélte magát hogy nem bírtam eldönteni hogy csak álmodozik vagy befektetés céljából veszi.

Ezen kívül hallottam olyan esetről is hogy nagyon nagy volt a nyeremény a szokásosnál nagyobb, az illető az egész házát eladta a s lottó szelvényeket vett rajta, --> ez tekinthető befektetési célnak, mi másnak is lehetne tekinteni --< , de nem jött be neki. Olyan esetről is hallottam hogy életébe egy szelvényt vett és telitalálata lett, de ezek ritka kirívó esetek.



"Ha érdekességet szeretnél számolni a lottózással kapcsolatban, akkor itt egy picit érdekes dolog:

Átlagosan a beruházott pénz, hány százalékát veszti el egy játékos ha ötös lottót vásárol, és a főnyeremény 1milliárd ft?(de ugyebár nem csak az ötös fizet)"


Ki tudnám számolni, de kevés az adat, azt is kéne tudni hogy a többi találatra mennyit fizet. Egy hétre vonatkozóan az átlag és tekintsük úgy hogy egy szelvényt vesz mindenki? Vagy pedig mennyi időre vonatkozóan? Mennyit számoljunk egy szelvény árának? Más tekintetben meg az számít hogy hogyan működik pontosan az hogy milyen esetben mennyit fizet. Azt tudom ha 2 vagy több szelvény lenne telitalálatos akkor a főnyereményt annyi fele osztanák amennyi telitalálat lenne. Ha minden esetben az összes játékos által befizetett összeg pl. 50%-át osztanák szét a nyertesek között valamilyen arányban átlagosan, akkor átlagosan 50% pénzt vesztenek a játékosok. Végeredménybe az számít hogy átlagosan hány százalékát ossza szét, az igazából kevésbé számít hogy egy hétre levetítve feltételezve hogy mindenki egy szelvényt vesz, eleve nem is mindenki egy szelvényt vesz, így eleve nem a valóságot kapnánk.

Nem tudom hogy van e olyan elméleti eset amikor csődbe menne az 5-ös lottó, pl. mindenkinek lenne legalább 2-ese (Bár ez nagyon valószínűtlen, de nem lehetetlen esemény.).



"Te nagyon okos vagy!! :) képzeld mi is számoltunk valószínűséget még középiskolában :) és nem is gimibe jártam, csak egy közgáz szakközépbe... :)"


Nem a kérdésemre válasz, írtam hogy nem felvágni akarok vele. Ha annyira tudod akkor azt számold ki hogyha minden héten 1 szelvényt veszel akkor mennyi ideig kéne játszanod hogy 80 % valószínűséggel legyen telitalálatod!


@20:38

"Mivel nincs megszabva az, hogy egymás után kétszer nem húzhatják ugyanazokat a számokat, így minden héten ugyanakkora esélyed van eltalálni az 5 számot. "


Ez igaz, mivel a számok kisorsolása egymástól független események.


"Más szempontból vizsgálva pedig mindig 50% esélyed van, vagy eltalálod vagy nem."


Ez nem igaz, két külön esetre szedted szét hogy mi történhet vagy lesz telitalálatom vagy nem lesz, de a két eset valószínűsége nem egyenlő.

Akkor lenne 50% esélyed ha az esetek 50%-ban eltalálnád 50%-ban nem. Vagy másként fogalmazva ha veszünk a játékosokból egy mintát több héten át pl 1000 db játékost választanánk ki akár véletlenszerűen minden héten és átlagosan 1000-ből 500-nak azaz az 50%-nak lenne telitalálata a többinek nem. Lenne "kilengés" ahogy vizsgálnánk hétről hétre pl 511, 489, 507 stb. de az átlag az 500-hoz konvergálna.


@10:34 csakii1

Valószínűbb hogy nem mint igen.

2013. júl. 20. 15:09
 9/18 anonim ***** válasza:
Persze hogy valószínűbb, de az emberek nagytöbbségénél ez a játék öröméről szól, már aki nem függő persze...
2013. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amit nekem írtál, hogy 50-50% az is matematikai alapokon nyugszik amit írsz, én pedig pusztán abból indultam ki, hogy vagy nyersz, vagy nem. Ez két lehetőség, és az egyik fog bekövetkezni.
2013. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!