Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerettek 5-ös lottót játszani...

Szerettek 5-ös lottót játszani? Úgy gondoljátok megéri? Esetleg csak hobbiból vesztek?

Figyelt kérdés

Én tanultam valószínűség számítást egyetemen, nem akarok ezzel felvágni csak azért említem meg mert tudom miről beszélek. Most "kapaszkodjatok meg" kiszámoltam hogyha minden héten megjátszol egy szelvényt akkor 585 833 (nem telefonszám) évig kéne játszani ahhoz hogy 50% valószínűséggel legyen telitalálatod, szökőéveket nem számoltam bele azaz 30 463 310 hétig kéne játszani.


Hosszú távon mindenképpen vesztességes, ha beleszámítjuk azt is hogy nem csak 5-ös találattal lehet nyerni. A prof. annyira játszik ilyet hogy azt sem tudja hogy mennyibe kerül egy szelvény, csak azt tudja hogy régen mennyibe került.



2013. júl. 19. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én elhiszem,hogy ki tudná számolni, rengeteg ember.


Azt csak azért írtam,mert nem attól függ,hogy mennyire éri meg lottózni(anyagilag nem éri meg),hogy mi az esélyünk a telitalálatra.

Illetve,mert amit pl te számoltál számomra nem volt érdekes.


Most gyorsan behoztam egy random hetet, megnéztem melyik találat mennyit fizetett.

~96ft visszaosztási érték jött ki szelvényenként.

Legnagyobb visszaosztási értéket a 2es találatok okozták.(~31ft/szelvény)

2013. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
@15:31 Azt nem úgy mondják hogy "mindig 50% esélyed van".
2013. júl. 20. 21:03
 13/18 anonim ***** válasza:
Hanem hogy?
2013. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Már leírtam hogy.
2013. júl. 20. 22:40
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudom hogy van e olyan elméleti eset amikor csődbe menne az 5-ös lottó, pl. mindenkinek lenne legalább 2-ese (Bár ez nagyon valószínűtlen, de nem lehetetlen esemény.). "


Nyugi, ők a lehetetlenre is fel vannak készülve :) Van egy adott fix összeg, ami a 2-esekre jut. Ez oszlik szét a nyertesek között. Elméletileg 2-es találattal milliókat is lehetne nyerni. Elméletileg. (0 valószínűség, de nem lehetetlen esemény.)

Ehhez csak annyi kell, hogy lehetőleg senki másnak ne legyen kettese csak nekünk. Vagy csak pár embernek. De a 2-esnek viszonylag nagy esélye van, mert ugye kinek nem volt még, aki gyakran lottózik? Naugye... szóval nagy esélye van, rengeteg 2-es van ezért nagyon szétaprózódik a nyeremény. Ha olyan 5-öst húznak ki amit sokan játszottak meg, akkor szintén szétaprózódik a nyeremény. Pl. ha kihúzzák az 1-2-3-4-5 számokat vagy egyéb híres kombinációt akkor biztos, hogy sokfelé kell osztani a nyereményt. Persze 1,8 milliárdból akkor is bőven csurran talán mindenkinek. Fene tudja, hogy vajon hányan játszák meg az ilyesmi kombinációkat. Talán csak akkor tudjuk meg, ha majd egyszer kihúznak egy ilyet és közlik, hogy 280 nyertes szelvényt találtak mondjuk vagy még többet mert sokan ugyanazt játszották meg. :D

2013. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Elméletileg 2-es találattal milliókat is lehetne nyerni. Elméletileg. (0 valószínűség, de nem lehetetlen esemény.)

Ehhez csak annyi kell, hogy lehetőleg senki másnak ne legyen kettese csak nekünk."


Több mint 0 valószínűséggel.


Írjatok még!

2013. júl. 30. 13:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyanyám lottózik immáron 43 éve ugyan azt a számkombinációt 2-szer volt hármasa, és persze a már említett okból nem hagyja abba.Mai áron kiszámoltam kb fél millát spórolt volna meg, ha nem a szinte lehetetlenben reménykedik. Igazából ő a felelősséget hárítja ezzel a lottózási mániával, mivel úgy gondolja csak ez a módja a meggazdagodásnak...az más történet, hogy önmagának tette tönkre az életét, és ha nem is milliárdos nagyságrendű, de hatalmas összeget elszalasztott, mert az alkohol ugye mindenek felett áll.
2013. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem, tehát azért játszik hogy pont akkor húzták volna ki és azt bánná, ez ismerős. Bár ennyi eséllyel élném meg a holnapot.
2013. aug. 7. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!