Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendőr csendháborításért...

Rendőr csendháborításért megbüntethet 50ezer forintra?

Figyelt kérdés
Tegnap kicsit iszogattunk a városba, elkülönültem egy csajjal kicsit arrébb, erre jön a begyűjtős kocsi 2 rendőrrel, hogy személyi lakcímkártya stbstb és hogy mit szólnék ahhoz, hogy 50ezer ftos csekket kapnék, vagy leülném, vagy ledolgoznám... Nem voltam flegma odaadtam mindent, nem írt semmit, azt mondta, hogy figyelmeztetéssel megúsztuk, de menjünk haza... ez 11 után történt. Nyilván én se szeretem, ha aludnék és mellettem buli lenne, de nem voltunk ketten olyan nagy hanggal, hogy most csendháborítás.. Na de a kérdés: 50 ezer jogos lett volna vagy csak ijesztgetett?
2013. júl. 23. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Minket is fenyegettek már ilyennel, bár akkor valószínűleg azért mert előtte kiröhögtük őket. XD
2013. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csendháboítás miatt biztos nem, mert nincs zaszintmérője és csak az önkormányzat vagy illetékese büntethet, 2 egymást követő mérés után.


A rendőr csak fenyegetőzik a csendháborítással, persze más miatt büntethet.


Itt pesten vannak olyan sétálló utcák ahol tele vannak szórakozóhellyel és a rendőrök már ki sem jönnek ,mert nem tudnak mit tenni a hangoskodó külföldiekkel akik az utcán dajdajoznak.

2013. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az a baj, ha bunkó a rendőr akkor úgyis talál valami indokot, amiért adhat csekket. De azok alapján amit leírtál nem hinném , hogy jogos lett volna az 50 ezer forint. Sajnos a rendőri pályán is van jó néhány, aki nem oda való.
2013. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Minden szabálysértés 5000-50.000 Ft között kerülhet kiszabásra a helyszíni bírságon (kivéve a fix bírsággal büntetendő szabálysértések). Tehát a rendőr dönti el, hogy e keret között mennyit szab ki, a lényeg, hogy 5000-el osztható legyen.
2013. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan hajtott, de jó kedvemben talált 5000Ft okosban, oké?

Kösz nem!

???? ???? Hm akkor jó napot...

2013. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!