Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek vaterán,70. 000...

Átvertek vaterán,70. 000 forinttal. Tehetek feljelentést? A többi lent.

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy NEM KÉRNÉK a sok "én nem utaltam volna ennyi pénzt előre" hozzászólásból. Múlt héten rendeltem egy telefont vateráról. Az lenne a kérdés, hogy mivel nem az én vatera accountom volt, hanem egy rokonomé, de én vettem a terméket és hozzám szállították volna, a rokon meghatalmazásával tehetek-e én feljelentést? Másrészt, mennyire fognak velem a rendőrségen úgymond foglalkozni? 70ezer forint már büncselekménynek számít, nem?

A másik kérdés: Bankszámlaszám alapján meg kell hogy találják a csalót? Köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 26. 21:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

ilyenkor az a gond, hogy valószínűleg hamar el költi a pénzed. Elkapjak lefoglaljak amije van (altalban nem sok semmi), aztan kap egy kis felfuggesztettet meg birsagot, aztan perelheted a penzedert... Rosszabb esetben, ha eleg nagy ertekre kovette el a dolgot, leultetik par evre. Kepzelheted mikor fogja neked kifizeti a tartozasat.

Legjobb, ha megprobalod felvenni vele a kapcsolatot, felajanlod neki elallsz a feljelentestol ha vissza fizeti a penzed.

2013. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%

"Legjobb, ha megprobalod felvenni vele a kapcsolatot, felajanlod neki elallsz a feljelentestol ha vissza fizeti a penzed."


Alapvetően igen, ez a legjobb, amit tehetsz.


A csalónak is "jó", hiszen ha visszaadja a pénzed akkor tulajdonképpen jog szerint nem is történt sem bűncselekmény sem szabálysértés, ezáltal totálisan megússza a hatósági közbeavatkozást.

2013. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
ember ember
2013. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer írtam neki e-mailt, nem válaszol.. A telefon valótlan, szóval mindenképpen ki kellene nyomozni ki lehet az illető, akkor tudnék vele kapcsolatba lépni, mert így szinte lehetetlen...
2013. júl. 26. 23:28
 15/25 anonim ***** válasza:

Címe sincs meg? Nevet és számlaszámot ugye tuti tudsz, ha utaltál... Küldj neki egy levelet, hogy teljesen komolyan gondolod a feljelentést és adsz neki X napot, hogy keressen vagy megteszed a feljelentést.


Lényeg ilyenkor, hogy nem kell semmit sem túlspilázni, sem fenyegetni, sem kamuzni ilyen olyan rendőr ismerőst. Csak közöld tényszerűen, hogy ha eddig nem keres akkor megteszed a feljelentést a vatera segítségével a helyi rendőrségen. Ez a leghihetőbb, erre van a legnagyobb esélyed, hogy besz*rjon. Bár valószínűtlen, hogy aki ilyen nagy értékű csalást követ el az ijedős lenne.

2013. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nincs meg a címe! Neve számlaszáma megvan, de ebből hogyan derítem ki a címet?? A bank csak a rendőrségnek ad ki személyes adatokat, csak akkor ha büncselekmény után nyomoznak.. :(
2013. júl. 27. 00:54
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

Olvastam, hogy most fogtak el két embert (de szabadlábon vannak), mert rengeteg embert hasonló módszerrel károsítottak meg. Nem létező telefonokat árultak, a pénzt beszedték, aztán csend.

Nem hiszem, hogy ugyanez a banda, a módszer stimmel.

2013. júl. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Remélem az én ügyemben is sikerrel járnak.. Már van egy negatív hozzászólás nála vaterán, hogy valószínűleg csalás áldozata lett, és hogy már fel is jelentette. Az a baj hogy nem tudok vele kapcsolatba lépni, mert a vatera nem enged semmiféle a piactéren kívüli kommunikációt egészen addig amíg nem vásároltunk egymástól.. Se egy üzenet, se telefon semmi, szerintem utánaérdeklődöm majd az ügyfélszolgálattól, hogy kivételes alkalommal kiadják-e nekem az adatait, ez és ez ok miatt.. Sőt, emlékszem még egy emberre is, aki szintén megvette, emlékszem a felhasználónevére is, úgyhogy vele is kapcsolatba kellene lépnem, az már rögtön 210ezer forint értékű összeg..
2013. júl. 27. 10:12
 19/25 anonim ***** válasza:
23%

A vatera neked nem fogja kiadni az adatokat.


De egyrészt küldj egy negatívat, hogy csalás áldozata lettél és fel fogod jelenteni (ezt nyugodtan leírhatod neki vaterán feedbackként), ezt biztosan meg fogja kapni az eladó.


Utána pedig a vaterának is lehet jelenteni, hogy csaló az illető, van jogi osztályuk, segíteni fognak, hogy mi a teendőd.

2013. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Szerintem a vatera tudja, hogy csaló, mivel abból vettem észre, hogy küldték a levelet, hogy kizárták.. Itt a levélből egy kis részlet:



Tisztelt Felhasználó!


Tájékoztatjuk, hogy (a felhasználó neve) felhasználó kizárásra került a Vatera/TeszVesz piacteréről, így kérjük, semmiképpen ne utalja el a megnyert termék vételárát még abban az esetben sem, ha az eladó erre kérné Önt!


Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen feljelentést tesz.


Javasoljuk, hogy a felszólító levél sikertelensége esetén a feljelentést valóban tegye meg! Megkárosított félként a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.


......


Ha Ön feljelentést tett, akkor kérjük, tájékoztasson bennünket arról, hogy azt melyik rendőrkapitányságon tette, illetve mi a felvett jegyzőkönyv száma!


Köszönjük figyelmét!



Szóval mindenképp feljelentés lesz, de mivel nem az én accountom én nem tudok negatívat adni, de szólok a rokonomnak hogy tegye ezt meg. Csak azért jó lenne azokkal az emberekkel beszélni akiket szintén átvert

2013. júl. 27. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!