Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek vaterán,70. 000...

Átvertek vaterán,70. 000 forinttal. Tehetek feljelentést? A többi lent.

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy NEM KÉRNÉK a sok "én nem utaltam volna ennyi pénzt előre" hozzászólásból. Múlt héten rendeltem egy telefont vateráról. Az lenne a kérdés, hogy mivel nem az én vatera accountom volt, hanem egy rokonomé, de én vettem a terméket és hozzám szállították volna, a rokon meghatalmazásával tehetek-e én feljelentést? Másrészt, mennyire fognak velem a rendőrségen úgymond foglalkozni? 70ezer forint már büncselekménynek számít, nem?

A másik kérdés: Bankszámlaszám alapján meg kell hogy találják a csalót? Köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 26. 21:19
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Van valami fejlemény?
2013. júl. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Feljelentettem, azt mondta a rendőr 80%-ban elkapják az elkövetőt, most várunk.. Már 6an vagyunk akik feljelentették, remélem elkapják :)
2013. aug. 1. 09:42
 23/25 anonim ***** válasza:
Na mi lett az ügyből!?
2014. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Engem is érdekelne, hogy alakult végül!
2014. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nos, ezt úgy megszívtad mint annak a rendje. Hidegvizet ihatsz a pénzedre, ugyanis a Vatera nem fog kártalanítani, a policájok szarnak bele egy nagyot, nehogymá' romoljon a bűnügyi statisztika, és különben is, a vasúti átjáróban trafizni jobban megéri, abból jön a mánni.


Aranyszabály, hogy ELŐRE SOHA SEMMIT. Egy forintot se! Ellenkező esetben úgy jársz, mint most - és ne hidd, hogy egyedül vagy. Olyan esetek is voltak szép számmal, ahol az emberek milliókat buktak a Vaterán.

Sajnos az a baj, Kérdező, hogy a Vaterának nem érdeke a csalók lekapcsolása, ezért nem is teszi, hisz kell a jutalékuk. Jellemző módon azokat tiltják ki, akik bejelentik a csalókat. Olvass egy kis Homárt vagy Jogifórumot, tonnaszám vannak ilyen esetek, hogy elszedték a pénzét a Vaterán, és senki nem tesz semmit. A bankszámlaszám visszakövetésével se mennél sokra, az ilyen számlák többnyire valami csöves nevén van, akit megkentek pár ezerrel meg egy lityi pálinkával, aztán visszaélnek az adataival. Ha kiderül a dolog, a csövit rakják börtönbe, még örülni is fog a koszt-kvártélynak.


Akinek van esze, az postai utánvéttel vagy személyesen vásárol. Akinek meg nincs, az előre küldi a zsét, oszt várhatja a fiktív terméket ítéletnapig, meg megy a Homárra hisztizni, ahol is kollektívan körberöhögik majd.

2017. aug. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!