Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Történt, hogy albérletbe...

Történt, hogy albérletbe beköltözött egy család, de mikor kiköltöztek rengeteg rezsitartozást hagytak maguk után. A víz kivételével (bár azt is ők használták) mind az ő nevükön volt. Viszont ők külföldre költöztek ki. Hogy lehet behajtani?

Figyelt kérdés
Azóta alig lehet őket elérni, viszont be akarják hajtani. Hozzátenném, hogy ez egy ismerősömmel történt meg, ha kell meg információ kérdezzetek, most én is csak kb ennyit tudok. Egyébként azért kérdezem én mivel engem is rettentően felháborít, hogy egyesek ezt így megtehetik... Remélem valaki tudna segíteni az ügyben, hogy mit lehetne ilyenkor tenni...

2013. júl. 30. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az ő nevükön volt akkor majd behajtja a közmű-cég ... gondolom az a nagyobb probléma, hogy ezzel a tartozással, és nélkülük nem lehet most átiratni az órát
2013. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző válasz hatalmas tévedés. A szolgáltatónak mindegy,hogy kinek a nevén van az óra, neki az a lényeg, hogy ki a lakás tulajdonosa. Ugyanis a tulajdonoson vasalja be a tartozást mindenképpen.

Tudom, mert mikor régen kiadtam a lakást én is, ennek is utána kérdeztem a szolgáltatóknál.

2013. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó is lenne ha csak annyi lenne a baj :) de az, hogy így máson hajtják be azt a százezres nagyságrendű(!!!) összeget az azért...
2013. júl. 31. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés, hogy a tulajdonoson hajtják be más tartozását.

Én tulajdonosa voltam egy lakásnak, amelyiken akkora tartozás volt mindenféle szolgáltató felé az előző tulaj jóvoltából, hogy csak na.

Mégsem én fizettem ki, és mégcsak bíróságra sem kellett mennem miatta.


Polgári Törvénykönyv ilyet nem ismer. A tartozás azé, aki azt "felhalmozta", vagy más tartozásának kifizetését vállalta. Akár külön ügyvéd előtti nyilatkozattal, akár egy adás-vételi szerződésben, akár a szolgáltatóval leszerződve.

A tartozás azé, aki a szolgáltatóval le van szerződve, mint szolgáltatást fizető.

Ha az "Ő nevükön" voltak a szolgáltatói szerződések, akkor az az Ő tartozásuk, a szolgáltató majd behajtja rajtuk, ahogy akarja, vagy tudja.

2013. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem ugyan az amit te írsz, és az albérlő tartozása. Amit te írsz, ott is a tulajdonoson hajtották be a tartozást, te írtad. Csaképpen az előzőn. Hisz a dátum alapján látható volt, hogy akkor még nem a tiéd volt a lakás, tehát nem a te tartozásod.

2013. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kiad-lak ***** válasza:

4: Ne keverjük a szezont a fazonnal!

Más az előző tulaj - új tulaj reláció és megint más a

bérlő - tulajdonos reláció. Az utóbbinál ha rendeltetésszerűen akarod használni a lakásodat, akkor szépen kifizeted nullásra az óráidat. A tartozást meg behajtod polgári perben.

Többen hisznek az óra átírásban, de nem ment meg semmitől.

Jó szerződés kell, közokiratba foglalt. Ennyi.

2013. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!