Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ajánlott elsőbbségi levél...

Az ajánlott elsőbbségi levél együtt érkezik a rendes postával (pl újságok, csekkek)?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 10:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Csak lehetett levélszekrènybe dobni, július 1-től ezt is eltörölték (sajnos)"


Vagy inkább szerencsére, nem? Ha azt akarod hogy csak úgy bedobja bárhova, akkor sima levelet küldjél, ne ajánlottat. Az ajánlott levél az hagy legyen már olyan, hogy bizonyíték van rá, hogy átvették.

2013. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Na ezt meg én nem tudtam, hogy újabban nem lehet bedobni levélszekrénybe (nem kell kiabálni rögtön egyébként)


Nagy kár, hogy nem július elsejétől hozták ezt a szabályt, mert pont most kerestetek egy olyan ajánlott levelet, amiben többek között egy nálam maradt kölcsönkönyvet akartam visszajuttatni a tulajdonosának.

A rendszer szerint levélszekrénybe lett kézbesítve...na persze. A levélszekrény nyílása szűk 2 cm széles, amibe sehogyan sem fér be egy kb 5 cm vastag könyv. És nem csak az volt a pakkban, szóval fizikai képtelenség a dolog.


Remélem legalább a kártérítést (a feladási díj 15szöröse) meg fogom kapni, de a legjobb lenne ha megkerülne a csomag. Mert anyagi értéke nem sok van azoknak a cuccoknak, számomra és a másik fél számára eszmei már annál több.


Szóval kapja be az enyveskezű szemétláda postás!

2013. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
*június elsejétől
2013. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Kedves" 16-os!

Eloszor is! Te allitasz valotlansagot, nem en... En nem irtam a ketszeres kezbesitesrol, ugyanis arrol fogalmam sincs, :-), a valaszaimat alairtam 3-askent.

Masodszor: csak es kizarolag a tapasztalataimat irtam le, mint rendszeres postahasznalo.... :-)

Harmadszor: koszonom a lepontozast, nem mintha izgatna, de most szemet szurt :-)

Kedves kerdezo? Megerkezett mar a level?

2013. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
azért sajnos, mert kezbesito vagyok, és a levelszekrenybe kezbesites eléggé megkönnyítette a.dolgunkat :)
2013. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Simonkovics Ádám válasza:
A hivatalos könyvelt küldemény feladóvevénye elnvezésű nyomtatványon ez áll A postatörvény (2012.évi CLIX. tv és a 335/2012(XII.4) korm rendelet alapján a Könyvelt küldemény feladóvevénye elnevezésű nyomtatvánnyal feladott levelek Csomglevl,Tértivevényes Hivatalos iratot tartalmazó illetve ajánlott levél minden esetben a címzett vagy ha ő nincs jogosult átvevúnek kerül kiszolgáltatásra acímzett kezébe vagy saját kézbe levelek pedig csak a címzett kezébe szolgáltathatóak ki és ezek levélszekrény útján nem kézbesíthetőek.
2018. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!